Domů RECEPTY Chcete potěšit svého muže? Pak mu připravte pořádný a kvalitní Flank steak!...

Chcete potěšit svého muže? Pak mu připravte pořádný a kvalitní Flank steak! Každá správná žena by to měla umět!

Příprava Flank steaku je jistá cesta k lásce Vašeho muže! Co si budeme povídat, láska přeci prochází žaludkem! Každá správná žena v domácnosti by tak měla být schopná svému muži připravit lahodný a pořádný steak, po kterém se bude její partner oblizovat ještě dlouhou dobu!

Co budete potřebovat?

Na marinádu:

 • 1/3 šálku olivového oleje
 • 1/4 šálku sójové omáčky
 • 2 PL limetkové (citrónové) šťávy
 • 2 PL hnědého cukru

Na steak:

 • 1 kg flank steaku
 • špetku soli
 • čerstvě mletý černý pepř

Jak na to?

 1. Ve velké misce si smíchejte olivový olej, sójovou omáčku, limetkovou šťávu a hnědý cukr.
 2. Následně do marinády vložte flank steak a ze všech stran ho pořádně směsí obalte. Marinujte nejméně 30 minut, nejlépe 2 hodiny.
 3. Poté steak odstraňte z marinády a osušte ho papírovou utěrkou.
 4. Steak zlehka posolte a opepřete.
 5. Grilování: Předehřejte si gril na středně vysokou teplotu. Umístěte flank steak na gril a z každé strany o grilujte cca 6 minut. Doba grilování se však může lišit v závislosti na tloušťce Vašeho steaku.
 6. Pečení: Předehřejte si troubu na vysokou teplotu. Umístěte steak na plech a pečte ho z každé strany cca 6 minut. Doba vaření se může lišit v závislosti na tloušťce Vašeho steaku.

Dobrou chuť přejeme!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články