David Hampl
5 dubna, 2019

Ženy chtějí být krásné. O tom není pochyb. Chtějí mít dokonalou pleť, stejně jako chtějí minimalizovat příznaky stárnutí. Z tohoto důvodu buď navštěvují kosmetické salony, nebo z tohoto důvodu také kupují různé krémy a další přípravky. Není to ale jediná cesta. Mnohdy mnohem více pomáhá postup, který je spojený s domácí péčí. I proto pro vás máme návod, jehož výsledkem bude domácí pleťová maska se želatinou. Tu využívají ženy doslova po celém světě. A proč? Jelikož funguje, její příprava je jednoduchá a říci musíme i to, že stojí pár korun.

Želatinová maska je používána také v kosmetických salonech

Že se jedná o skvělého pomocníka, pokud jde o ženskou krásu, to jasně dokládá fakt, že želatinová pleťová maska je velmi často využívána i v prestižních kosmetických salonech. Zde si na ni zákaznice také zaplatí poměrně velkou sumu. I proto vám přijde vhod návod, jak si ji vytvořit i doma. Jednoduše a za pár korun. A výsledek? Ten bude stejný. A pokud máme být konkrétní, tak bude samozřejmě dokonalý. Zkuste a uvidíte.

Co budete na masku z želatiny a glycerinu potřebovat

Je pravdou, že některé složky nejsou úplně běžně dostupné v každém obchodě, ale zároveň dodejme, že se sehnat dají. A potom tu jsou takové, které jistě máte doma. Nebudeme vás napínat a přesně se podíváme, bez čeho se neobejdete. Jsou to tyto suroviny:

  • 100 mililitrů glycerolu
  • 3 gramy kyseliny acetylsalicylové - aspirinu
  • 1 lžička želatiny
  • 3 lžíce kvalitního medu
  • 100 mililitrů neperlivé minerální vody
  • 3 mililitry levandulového oleje

Začínáme výrobou masky. Nejprve připravte želatinu

Jako první je třeba nachystat si samotnou želatinu. Jak na to? Jednoduše podle návodu. Ten říká, že základem by měla být voda o pokojové teplotě, do které želatinu jednoduše vložíte. Takto ji nechte alespoň 30 minut, dokud takzvaně nenabobtná, jakmile se tak stane, je připravena k dalšímu použití. Nyní do ní patří kyselina acetylsalicylová, která se nachází v běžně dostupném prášku, kterým je aspirin. Ten je vhodné rozdrtit na prášek a následně do nádoby s želatinou vhodit a logicky nechat dokonale rozpustit.

Postupujte s přípravou dále. Tepelná úprava je nezbytná

Želatinový základ máte hotový. Nyní je třeba začít danou směs pomalu zahřívat a přidat do ní všechny ostatní složky. Ideální je teplota těsně pod bodem varu. Během tepelné úpravy želatinovou masku stále míchejte, aby nedošlo k připalování a aby se jednotlivé složky správně propojily a vytvořily konzistentní hmotu. Ta by měla postupně tuhnout, což je znak toho, že se vše daří přesně tak, jak má. Jakmile je směs hustší, ukončete zahřívání.

Je třeba velmi rychlé ochlazení

Nyní je na místě masku, tedy směs na ni velmi rychle ochladit. Můžete použít například vodní lázeň, nebo hrnec vložte ihned do lednice, popřípadě do mrazáku i zde nezapomínejte na průběžné míchání, díky kterému udržíte požadovanou konzistenci tak, jak by měla mít. Když je směs chladná, je želatinová glycerinová pleťová maska hotová. Jejím kladem je také to, že při uchování v lednici dokáže vydržet i několik týdnů. Hravě si tak můžete udělat její větší množství do zásoby.

Jak na použití? I to je poměrně snadné

Budeme se držet toho, že ji budete uchovávat v lednici po delší dobu. V tomto případě je třeba vzít si vždy jenom tolik, kolik budete potřebovat. Toto množství zahřejete na pokojovou teplotu a potom aplikujete na obličej, ale třeba i dekolt, krk, nebo na ruce. Aplikuje se nejlépe večer a nechá se působit po dobu 20 – 30 minut. Následně se klasicky smyje a poté se použije kvalitní hydratační krém, který eliminuje možné vysušení kůže. Důležitá je samozřejmě celková pravidelnost použití, kde musíme říci, že optimální dobou pro používání je interval zhruba dvakrát do týdne.

Sdílejte článek