David Hampl
11 dubna, 2019

Jaké sladké jídlo je v dnešní době zaručeně nejpopulárnější? Jedná se o palačinky. Bohužel ne každý je umí udělat tak dokonale, jak by chtěl. Není to jenom v kuchařském umění, ale je to také tím, jaký je využíván recept. I na něm velmi záleží. Z toho důvodu vám přinášíme tip na recept, z jehož výsledku budete uneseni. Palačinky budou měkké, vláčné, budou chutné a nebudou se připalovat. To vše jsou klady, které vás ohromí. Zkuste a přesvědčte se o tom, že už nikdy nebudete dělat jakékoliv jiné. To je holý fakt.

Co budete potřebovat? Dodržet množství všech surovin

Aby se vám palačinky opravdu povedly a aby se jednalo o ty nejlepší, jaké jste kdy jedli, je pochopitelně nutné myslet také na to, že musíte mít ty pravé suroviny. O jaké se jedná a v jakém poměru? Zde je jejich detailní rozpis.

  • 3 hrnky muky
  • 3 hrnky vody
  • 3 lžíce cukru
  • 50 ml oleje
  • ¼ lžičky prášku do pečiva
  • 1 špetka soli

Jak na přípravu? I postup je třeba dodržet

Máte všechny jednotlivé suroviny v požadovaném množství? Pokud ano, je třeba dodržet také správný technologický postup. Ten začíná tím, že si převaříte vodu, kterou necháte chladnout. Mezi tím můžete smíchat mouku, prášek do pečiva a také cukr. Potom přilijete mouku a můžete začít pomocí mixéru šlehat. Když je z těsta potřebná konzistence, ještě ji zjemníte použitím oleje. Opět promícháte a máte těsto hotové.

V tu chvíli ho ale ještě nepoužívejte, jelikož ho nechte při pokojové teplotě odpočívat po dobu minimálně 20 – 30 minut. Následně ho krátce promíchejte a teprve potom můžete začít s přípravou palačinek.

Tak, jak jste zvyklí

Rozpálená pánev, trocha oleje a postupné smažení z obou stran. Zde se opět nic nemění. Stejně tak se nemění nic na tom, čím je budete plnit. Klasikou je samozřejmě marmeláda, ale zapomínat nelze také na různé čokoládové nebo oříškové krémy, stejně jako nelze zapomínat ani na cukr, popřípadě zmrzlinu. Ať už si palačinky naplníte čímkoliv, tak si můžete být jisti tím, že jakmile si kousnete do první z nich, tak zjistíte, že se jedná o tu nejlepší palačinku na celém světě. To je jasný fakt.

Sdílejte článek