Chcete věčné mládí? Zapomeňte na kosmetická studia a vsaďte na věc, kterou nabízí sama příroda. Jedná se o unikátní olej. O jaký jde a jak ho správně používat? My vám to jako jediní řekneme! -
Menu

Chcete věčné mládí? Zapomeňte na kosmetická studia a vsaďte na věc, kterou nabízí sama příroda. Jedná se o unikátní olej. O jaký jde a jak ho správně používat? My vám to jako jediní řekneme!

Náš obličej o nás vypovídá mnohé. Často se říká, že všechno, co se nám v životě přihodí, všechny naše starosti i radosti se nám vepisují do tváře. Na tom není samozřejmě na jednu stranu nic špatného, na druhou stranu si především ženy snaží uchovat svou tvář co nejdéle mladistvou, a tak jí věnují velkou péči, především v podobě nejrůznějších kosmetických přípravků.

Zázrak jménem rybí tuk

Proti vráskám a stárnutí ale můžeme úspěšně bojovat nejen nejrůznějšími uměle vyrobenými kosmetickými přípravky, ale také za pomoci přírody. Věděli jste třeba, že účinným pomocníkem v boji proti stárnutí je rybí olej? Pokud nevíte, co si pod pojmem rybí tuk představit, věřte, že ho zcela jistě znáte, jen pod starším označením – rybí tuk.

Pleťové masky z rybího tuku

Jedna z pleťových masek s rybím olejem je velmi účinná především na drobné mimické vrásky, ale poradí si i s dalším problémem, který trápí starší ženy, a to jsou pigmentové skvrny. Stačí smíchat jednu lžičku rybího oleje se zakysanou smetanou a několika kapkami citronové šťávy. Vše dobře promíchejte a směs aplikujte na pokožku obličeje a dekoltu. Nechte působit po dobu přibližně dvaceti až třiceti minut a poté omyjte, nejlépe za pomoci odvaru z heřmánku.

Rybí olej vám ale pomůže i v případě, pokud jsou vaše vrásky již hlubší. V tomto případě smíchejte lžičku rybího oleje se lžičkou medu. Med má totiž skvělé hydratační účinky a navíc také obsahuje velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů. Vše opět důkladně promíchejte a aplikujte na obličej a dekolt. Následně nechte masku působit po dobu alespoň dvaceti minut. Po uplynutí časového intervalu masku odstraňte za pomoci papírového ubrousku a následně pokožku omyjte teplou vodou. Obě dvě výše uvedené masky můžete používat pravidelně dvakrát týdně. Uvidíte, že již po několika málo aplikacích bude váš obličej viditelně mladší a hladší. Na vrásky v okolí očí můžete použít čistý rybí olej. Před spaním stačí aplikovat malé množství oleje okolo očí a po dvaceti minutách pokožku omýt čistou vodou.

Proč rybí olej?

Rybí olej, který si můžete zakoupit v každé lékárně, pochází většinou z ryb žijících v chladnějších mořích, jako jsou sledi, makrely, tresky či lososi. Kouzlo rybího oleje se ukrývá v jeho jedinečném složení. Rybí olej je totiž bohatý na vitaminy A a E, které mají na stav naší pokožky velký vliv. Urychlují totiž proces její regenerace a zároveň dodávají pleti hladkost a pružnost. Rybí olej navíc obsahuje velké množství esenciálních nenasycených mastných kyselin, které mají mnoho zdraví prospěšných účinků především pro náš kardiovaskulární systém. Rybí oleje můžete používat nejen navenek, tedy na vaši pokožku, ale můžete si ho zakoupit i ve formě tablet a užívat vnitřně. Nejlepší je samozřejmě kombinace obojího.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Střední dlouhé vlasy: ideální pro každou ženu, atraktivní účesy, díky…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných a jednoduchých způsobů, jak se zbavit zubního kamene…

Krásné zuby a příjemný dech jsou v současnosti jednou z velmi důležitých věcí jak v osobním, tak profesním životě. Prostřednictvím úsměvu totiž působíme…
KRÁSA A MÓDA

Zbavte se křečových žil navždy zcela přirozeným způsobem – tajemství…

Křečové žíly neboli varixy patří mezi jedno z velmi častých onemocnění. Obecně platí, že ženy se s křečovými žilami potýkají mnohem častěji…
KRÁSA A MÓDA

Žena zašla ke kadeřnici a díky účesu omládla o 10…

Jedno staré rčení říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

Toto se stane s vaším tělem, pokud sníte 1 banán…

Jak zhubnout? Nejlépe pomocí správné diety. Aktuálním velkým hitem je takzvaná japonská ranní dieta, která je unikátní tím, že je…
KRÁSA A MÓDA

Nebudete věřit tomu, jak snadno a bezbolestně se dá zbavit…

Asi každá žena touží po krásné a hebké pokožce bez chloupků. Bohužel většina z nás nemá to štěstí, aby nám chloupky…