Chcete vědět, proč lidé dávají jahody do slané vody?

Během léta si jistě rádi pochutnáte na čerstvých jahodách ze zahrady nebo místního trhu. Nyní se na toto sladké, červené ovoce budete dívat úplně jinak. Na sociálních sítích jste už možná viděli lidi, kteří před každou konzumací namáčejí své jahody do nádoby se slanou vodou. A důvod je méně chutný, než byste čekali. Ve skutečnosti je dost nechutný.

Všichni občas najdeme v misce s ovocem nějakého brouka nebo mušku. Možná si ale vůbec neuvědomujete, že vnitřek ovoce může obsahovat hmyz také. Právě to můžete vidět na videu TikTok, kde žena namáčí jahody ve slané vodě. Toto video proletělo světem, takže jste na něj možná někde narazili. Když jsou jahody na chvíli ve vodě, z ovoce vylezou malí červi a mušky.

Voda a sůl

Většina z nás před jídlem ovoce opláchne pod kohoutkem. Chcete-li jahody čisté i uvnitř, budete tomu muset věnovat trochu více úsilí. Červy z ovoce odstraníte tím, že naplníte misku studenou vodou a osolte ji. Až se sůl úplně rozpustí, ponořte do vody jahody. Nechte je tam naložené několik minut, klidně i půl hodiny. Z jahod vylezou červi a další drobný hmyz. Jasně je uvidíte plavat v solné lázni. A tohle všechno byste normálně snědli!

Čtěte také: Ucpaný odpad vyčistí jednoduchý trik od instalatéra

Snadný experiment

Nemáte po ruce zrovna jahody, ale stejně vás zajímá, co se stane? Na sociálních sítích, a to zejména na TikTok, najdete mnoho videí lidí opakujících tento experiment. Výsledek je většinou stejný. Pokud nechcete s jahodami jíst i hmyz, dejte jim vždy po přinesení domů slanou koupel. Nespoléhejte se pouze na obyčejnou vodu. Už hodně lidí zjistilo, že v nich žijí nechutní tvorové.

Kromě jahod můžete tento postup vyzkoušet i na dalším sezónním ovoci, jako jsou třešně, borůvky nebo blumy. Nebojte se, v případě těchto a podobných druhů ovoce sůl nijak nenaruší jejich chuť. Jen ovoce po lázni nezapomeňte umýt klasicky pod kohoutkem. Jinak riskujete, že bude ovoce skutečně hodně slané a zkazíte si chuť na celý den.