Chcete vypadat minimálně o 5 let mladší? Pak byste měli znát tohle! 10 úžasných vlasových tipů pro všechny ženy!

My ženy se v otázce vlasového stylingu rozdělujeme do dvou skupin. První skupina své koruně krásy nepřikládá velkou důležitost a nosí stejný účes, barvu či střih i několik let. Jednoduše se cítí pohodlně v tom, na co jsou zvyklé. Druhá skupina žen je pravý opak. Snaží se držet krok s dobou a účes přizpůsobují tomu, co je právě „in“.

Střih, barva a délka vlasů je však při vytváření harmonického a svěžího vzhledu mnohem důležitější, než byste si možná mysleli. Nesprávně zvolený účes Vám přidává roky navíc a zdůrazňuje nedokonalosti obličeje či pleti. Malou úpravou lze změnit opravdu hodně a naopak, někdy je lepší ve snaze být trendy ubrat. Ne všechny novinky, které diktuje svět módy, jsou šité přímo pro Vás.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Střih

Pokud jde o typy střihu je to samozřejmě individuální, ale vlasy by měly mít jednoznačně objem a měly by působit zdravě a svěže. Nejlepší způsob, jak dosáhnout mladistvějšího vzhledu, je vsadit na vrstvené účesy. Pokud máte své vlasy ráda kratší, zvolte postupný sestřih a účes ve stylu nedbalé elegance. Na první pohled neposlušné prameny, které sem-tam zabloudí na Váš krk nebo tvář, Vám dodají šmrnc a uberou pár let.

Barva

Obecně platí, že světlejší odstíny omlazují a tmavá barva, speciálně černá, nám na věku spíše přidává, než ubírá. Při výběru odstínu byste však měli být opatrné. Ženy se mnohokrát mylně domnívají, že se jim blond nehodí, což vůbec nemusí být pravda. Některé z nás jsou totiž chladné typy a některým se naopak hodí spíše teplejší odstíny. Proto, pokud zvolíte nesprávnou intenzitu barvy, konečný efekt může být zcela opačný, než jste očekávali. Doporučuje se, abyste si vlasy nezesvětlili o více než dva nebo tři odstíny, než je Vaše přirozená barva.

Pokud patříte mezi ženy, které by na změnu šli raději postupně, nebo s odbarvováním zatím nemáte zkušenosti a nejste si jistá, jestli by to bylo správné řešení pro Vás, zvolte melír. Na jeho hustotě a intenzitě se domluvte s kadeřníkem. Jednoznačně se předejte do rukou odborníka, protože barvy dostupné v obchodech jsou velmi nespolehlivé.

Délka

Krátké vlasy se spojují s aktivním životním stylem a mladickou energií. Právě proto bychom měli s narůstajícím věkem volit spíše kratší účesy. Při sestřihu „na chlapce“ si ale třeba dát pozor. Extrémně krátké vlasy zdůrazňují naši tvář, která věkem ztrácí flexibilitu a pružnost. Délka, kterou nic nezkazíte, se nachází v rozmezí od brady po střední úroveň krku.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Objem

Objem hraje v celkové úpravě účesu velmi důležitou roli. „Zplihlé“ vlasy působí nezdravým dojmem a přidávají nám roky navíc. Avšak všeho moc škodí, proto byste neměli zacházet do extrému. Před návštěvou kadeřníka byste se měli zamyslet nad tím, kolik času denně jste ochotna úpravě účesu věnovat. Na základě Vašich časových možností a dovedností, Vám odborník pomůže zvolit ten správný střih, který nebude vypadat dobře jen těsně po odchodu z kadeřnictví. Také Vás nasměruje ohledně úpravy a vhodných přípravků pro každodenní použití, abyste své vlasy zbytečně nezatěžovali a neničili.

Ofina

Ofina působí velmi omlazujícím a dívčím dojmem. Skryje vysoké čelo a jeho nedokonalosti či vrásky. Také zvýrazní oči a tím odpoutá pozornost od jiných chybiček krásy na Vaší tváři. Pokud se pro ni rozhodnete, je důležité přihlédnout k jejímu tvaru a hustotě. Speciálně v létě byste měli kvůli vysokým teplotám zvolit její „delší“ a nepříliš hustou verzi, abyste ji mohli minimálně při manuální práci zkrotit a připnout pomocí sponek.

Cestička

Cestička na střed je velmi zažitý způsob rozdělení vlasů. Není to však to nejšťastnější řešení. Zejména pak ve vyšším věku. S pěšinkou na střed působíte přísnějším a starším dojmem. Pokud si s ní zkusíte pohrát, zjistíte, že při jejím posunutí jen o pár centimetrů na stranu, dodáte Vašim vlasům zcela nový rozměr. Budou působit živěji a dodáte jim opticky větší objem. Vaše oči budou vypadat větší a zářivější.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Každodenní styling

Jak jsme již zmínili výše, rovné a „ulízané“ účesy nám s mladším vzhledem rozhodně nepomohou. Nicméně, pokud jste zastánkyní tohoto stylu a jste na něj zvyklá, zkuste ho alespoň mírně oživit. V případě, že nosíte vlasy v pevně staženém ohonu, vytáhněte si pár pramínků a nechte je volně spuštěné podél tváře. Pokud patříte k ženám, které nosí vlasy raději rozpuštěné, vyzkoušejte jemné vlny, nebo sáhněte po stylu nedbalé elegance. „Střapaté“ účesy jsou aktuálně velmi in.

Společenské účesy

Pokud se chystáte na společenskou událost, zapomeňte na vysoce vyčesané, natupírovaný a nepřirozeně působící účesy. Na věku Vám rozhodně neuberou, právě naopak. Pokud chceme vypadat mladě a svěže, měli bychom zvolit něco úplně jiného. Výborným příkladem je Amy Adams, která vsadila na dívčí copánky, které jí dodaly šmrnc a jiskru. Nebojte se hravosti a zkuste něco nového, protože ať se jedná o jakoukoliv příležitost, společenský účes by měl v každém případě působit přirozeně.

A ještě několik tipů na závěr!

  • Přehnané používání přípravků na úpravu vlasů není nejlepší řešení. Pokud to není nezbytné, pokuste se jim vyhnout. Příliš mnoho laku, gelu či tužidla naše vlasy poškozuje a na účesu je jejich použití jednoduše vidět. Pamatujte, méně je někdy více.
  • Na úpravu vlasů používejte jen kvalitní a ověřené přípravky.
  • Co se týká doplňků, vyhněte se dětským sponkám, sametovým čelenkám a křiklavým barvám.
  • Pokud se rozhodnete pro vlny, určitě zvolte větší a volnější, malé by Vám přidaly roky navíc a i když působí hravě, tento efekt může být zcela opačný, pokud máte po třicítce.
  • Aby Vaše vlasy vypadaly co nejlépe, musíte se postarat o to, aby byly co nejzdravější. Zničené vlasy nejsou dobrou vizitkou žádné ženy. Dejte si záležet na jejich výživě zevnitř i zvenčí. Vyhněte se drastickým zásahům a agresivním přípravkům co možná nejvíce, nebo úplně.