Chcete vypadat mladě? Nejenom botox je cestou k vaší dokonalé kráse. Existuje ještě jedna varianta. Jaká? Je to použití škrobu. Je podstatně levnější a výsledek vás dokonale ohromí. Přesvědčte se

Každá žena touží po tom, aby byla nejenom dokonale krásná, ale aby byla i stále mladá. Jsou to nejenom tuny krémů, které ženy potřebují, ale často ženy chodí i na různé zákroky. Jednou z nejznámějších látek v kosmetickém průmyslu je rozhodně botox. Ten však není příliš levný a tak je jasné, že si ho může dovolit jenom někdo. Proto se hledají alternativy. A ty skutečně existují. Jaká látka pomůže téměř stejně? Budete překvapeni.

Zázrak v podobě škrobu. Skvělá volba při snaze omladit svou pleť

Tím unikátem není nic jiného, než škrob. Látka, kterou jistě máte i ve své kuchyni a která zaujme také tím, že stojí pár korun. Jak ukazují ženy, které ho používají, je výsledek skutečně zcela unikátní. Takový, že jenom těžko uvěříte, že vám pomohlo něco, co je bráno jako věc obyčejná a věc zcela běžná. Proto ho budete chtít vyzkoušet. A my vám přinášíme recept, jak na to.

Proč vyzkoušet právě bramborový škrob?

To, co musíte vyzkoušet, je právě bramborový škrob, který vás zaujme tím, kolik má předností. Mnoho lidí to neví, ale je to právě bramborový škrob, který je považován za velmi silný antioxidant. Tím ale jeho přednosti nekončí, jelikož zapomínat nelze ani na to, že obsahuje vitamin C, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že obsahuje kyselinu nikotinovou. Toto všechno jsou látky, které dokážou blahodárně působit v tom směru, že prospívají lidské pleti. A to celkem výrazně.

Čtěte také: Upečte si domácí koláč se zajímavou příchutí tvarohu a banánů

Když se podíváme na to, co všechno dokáže, tak je daných věcí více než dost. Umí eliminovat například loupání kůže, stejně jako umí eliminovat to, že se kůže leskne. Napomáhá také tomu, aby byla hladká a také jemná. Zajímavostí je o to, že dokáže velmi dobře vyhladit drobné vrásky, díky čemuž vypadá pleť velmi mladě. Zapomínat u ní nelze také na to, že je velmi pružná a také zářivá. Taková, jaká by měla být. Pokud po takové také toužíte, podívejte se s námi na několik receptů ze škrobu, které vám k vaší kráse jednoduše dopomohou.

Škrobová maska s mrkví

Zajímavá kombinace, díky které budete dokonale mladá a díky které bude vaše kůže také zcela zdravá. Stačí se pouze držet daného receptu, na který budete potřebovat:

 • 5 lžic mrkvové šťávy
 • 1 polévkovou lžíci škrobu
 • 1 polévkovou lžíci smetany
 • 1 sklenice vody

Postup přípravy je snadný. Stačí jenom smíchat veškeré suroviny a následně je zahřívat v hrnci. A to do doby, než bude mít pleťová maska ze škrobu požadovanou konzistenci. Potom ji nechte vychladnout a již ji můžete aplikovat. Na obličeji ji nechte zhruba 25 minut a následně opláchněte vlažnou vodou.

Škrobová maska s medem

Med je na pleť velmi dobrým pomocníkem. A když se smíchá se škrobem, tak umí tato kombinace doslova zázraky. Proto se na ní musíme také podívat. Co budete potřebovat?

 • 1 lžíce medu
 • 1 lžíce škrobu
 • 1 špetka soli

Pouze tři ingredience znamenají, že postu přípravy je velmi snadný. A to je potvrzeno. Stačí pouze to, že jednotlivé ingredience smícháte dohromady, až bude směs dokonale hladká. V tu chvíli už ji můžete také nanášet na obličej, kde vše necháte působit po dobu zhruba 20 – 30 minut. Potom stačí jenom opláchnout vodou a nechat kůži odpočívat.

Škrobová maska s minerální vodou

V čem je dobrá obyčejná minerálka? V tom, že obsahuje mnoho minerálů, které mohou vaší pleti také prospívat. Podívejte se proto na recept, který vám řekne, jak je můžete využít. Co budete v tomto případě potřebovat?

 • 1 lžičku minerálky
 • 1 lžičku jedlé sody
 • 1 lžičku škrobu
 • 1 lžičku obyčejné vody
 • 1 kapku mýdla

Postup je v tomto případě také poměrně jednoduchý. Ingredience znáte všechny a tak je stačí jenom smíchat dohromady. Poté můžete nanášet na vaši pleť. Na rozdíl od masek předchozí stačí u této, když ji necháte působit zhruba jenom 10 – 15 minut. Potom také přichází chvíle spojená s tím, že obličej opláchnete.

Škrobová maska s peroxidem

Peroxid se hodí ve chvíli, kdy chcete kůži zesvětlit a nechat zmizet drobné pihy. Pozor však na to, že ho musíte použít opravdu velmi malé množství. K němu dále přidejte škrob  a dále vodu. Vytvoříte masku, kterou naneste na obličej a podle potřeby nechte působit v rozmezí 5 – 10 minut. Následně je třeba omýt vlažnou vodou, přičemž se na závěr doporučuje ošetřit kůži zklidňujícím krémem.