Chcete zhubnout? Základem je správně se stravovat. Tato 4 týdenní vaječná dieta je pomocníkem pro každého, kdo se chce zbavit přebytečných kilogramů. Jak na ni? Podívejte se s námi! -
Menu

Chcete zhubnout? Základem je správně se stravovat. Tato 4 týdenní vaječná dieta je pomocníkem pro každého, kdo se chce zbavit přebytečných kilogramů. Jak na ni? Podívejte se s námi!

Každý, kdo není příliš spokojený se svou postavou chce pochopitelně zhubnout. Ne každému se to ale může podařit. To proto, že mnoho lidí volí špatné a nefunkční dietní programy. Pokud se do této kategorie nechcete nutně zařadit i vy, je na místě zvolit si správně. Dobrým tipem je 4 týdenní vaječná dieta, které je oproti jiným zcela unikátní.

Prvním unikátem je to, že byla vyvinuta na vědeckých základech. Vznikla na známé Mayo Clinic v USA, což je jedna z nejznámějších lékařských klinik na světě. Nejde ale o jediný unikát. Říci je třeba, že ji držela jedna z nejznámějších žen v politice. A to železná lady, kterou nebyl nikdo jiný, než Margaret Thatcherová. A to už je dobrý důvod ji vyzkoušet.

V čem je 4 týdenní vaječná dieta unikátní?

Co je na dané diet tak zvláštního a čím se vlastně liší od celé řady jiných? I na to vám přinášíme odpověď. 4 týdenní vaječná dieta je založena na tom, že se snaží dodat tělu vyšší množství bílkovin a naopak snížit množství sacharidů. Tak může docházet k tomu, že tělo začne využívat jako zdroj energie své uložené zásoby a naopak by nemělo docházet k tomu, že se bude snižovat množství svalové hmoty. Unikátem je také to, že za dobu 4 týdnů může vaječná dieta pomoci shodit mnoho kilogramů. Některé zdroje dokonce uvádějí, že lze zhubnout až o 10 – 28 kg. Vše je samozřejmě individuální. A jak na ni? Podívejte se společně s námi.

Týden číslo 1 a 2

Začínáme prvním týdnem, který je založený na tom, že by se měl každý den začít tím, že člověk sní 2 vejce a dále také jeden kus ovoce. Ideální jsou citrusové plody, které pro své složení dokážou velmi dobře nastartovat lidský metabolismus. Dále je třeba dodržet i další rozpis, který je takový:

Pondělí

K obědu libovolný druh ovoce z výběru, jako jsou jablka, pomeranče, hrušky, třešně, stejně jako meruňky nebo broskve. K večeři je možné dát si libové hovězí, vepřové, ale i drůbeží maso a k tomu zeleninový salát.

Úterý

Tento den by se měla obědvat libová kuřecí prsa, připravená vařením, popřípadě dušením, nebo grilováním. K večeři se konzumují 2 vařená vejce s kouskem pečiva a zeleninovým nebo ovocným salátem.

Středa

K Obědu může být pečivo a k němu nízkotučný sýr, popřípadě tvaroh. Večeře může být opět masová, s libovolným druhem masa. Ten je na místě doplnit zeleninovým salátem.

Čtvrtek

Oběd je spojený výhradně s ovocem. Je možné vybrat jeden druh z pondělní nabídky a toho poobědvat přiměřené množství. Večeře je zajímavější, jelikož je opět masová v kombinaci se zeleninou – čerstvou nebo dušenou.

Pátek

K obědu je předepsán zeleninový salát dle vlastní chuti, doplněný 2 vařenými vejci. K večeři by měla být sladkovodní nebo mořská ryba. Po večeři je vhodné dát so pomeranč, popřípadě grapefruit.

Sobota

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

7 cviků na perfektní postavu, které můžete cvičit doma před…

Koukat na televizi a při tom efektivně spalovat tuky? Myslíte si, že je to nemožné? Vůbec! Existuje několik velmi efektivních…
Nezařazené

Čínské nakládané okurky podle po generace vyzkoušeného receptu: Nebudete už…

Sterilované okurky v nálevu se staly běžnou doplňující potravinou a doplňují řadu klasických jídel nejen české kuchyně. Receptů pro přípravu nálevu…
Nezařazené

Mátovo-citronová džem léčí 10x více než chemie z lékárny: Nejlepší…

Marmelády jsou výborné pro přípravu sladkých snídaní, do buchet a koláčů a také jako speciální sladidlo do osvěžujících letních nápojů…
Nezařazené

Zapečená cuketa podle staročeského receptu, který zaručeně ještě neznáte: Tato…

Francouzské brambory jsou českou klasikou. Na Slovensku je stejně chutnou obdobou zapečená cuketa, které se říká cuketová baba. Rychlé a…
Nezařazené

Účinné cvičení od mého fyzioterapeuta, které se vyrovná běhání i…

Kterou ženu by netrápil vzhled stehen a boků? Každý gram tuku je v těchto partiích okamžitě vidět, i proto je nutné…
Nezařazené

Domácí rohlíky upečené za 10 minut chutnají jako z kvalitní…

Jak si užít víkendové nebo prázdninové ráno? Perfektní snídaní s domácími rohlíky doplněnými o tradiční máslo, rajčátka nebo zeleninový salát. Domácí…