Chcete žít dlouho a chcete být zdraví i v dokonalé kondici? Recept, jak toho dosáhnout, byl konečně odtajněný. Co je třeba dělat, jak se ve svém životě chovat a co z něho raději eliminovat? Podívejte se

Po čem touží každý člověk? Po dlouhověkosti. Ale ještě navíc v souvislosti s tím, aby se dožil požehnaného věku v pohodě. Byl v dobré mentální a fyzické kondici a byl celkově zdravý. Existuje na to nějaký recept a osvědčený postup? My si myslíme, že stoprocentně ano. A jeden takový vám proto i přinášíme.

Zaměřte se na to hlavní. Lumbální sval je tím, který má hlavní roli ve vašem těle

Málokdo to ví, ale je to tak. Lumbální sval je tím, který je v lidském těle nejhlubší. A to vede k tomu, že na něj velmi často zapomínáme. Přitom je to právě tento sval, který má vliv na řadu věcí, které se týkají našeho pohybu. Ovlivní flexibilitu, ovlivní sílu, rozsah našeho pohybu, stejně jako má vliv i na pohyblivost kloubů a zapomínat nelze ani na fakt, že ovlivňuje funkce našich orgánů. To jeho důležitost jenom potvrzuje. Když ho necháte být, projeví se to mnoha problémy ve vašem těle. Proto mu věnujte náležitou pozornost.

Nejenom fyzické, ale i psychické problémy

Lumbální sval je také místem, kde se podle tradiční východní medicíny nachází také místo spojené s naší myslí. Konkrétně je to energetické centrum těla. I to značí, že nedostatečná pozornost pro tento sval může znamenat problémy psychického rázu. Jednoduše proto, že energie nemůže tělem prostupovat tak, jak by v ideálním případě měla.

Čtěte také: Procvičte si svou mysl i oči. Tenhle obrázek ukrývá 12 podivností, které musíte odhalit

Co může být spojeno s problémy v bederní oblasti?

Podívejme se na situace, které mohou nastat. Pokud se objeví komplikace v bederní oblasti, která je místem daného svalu, může se to projevit trávicími obtížemi, konkrétně špatným fungováním střev. Také se mohou objevit problémy s játry, které jsou přitom velmi důležitou filtrační jednotkou našeho těla.

Objevit se mohou ale i problémy v kloubech. Vliv zde má kyselina mléčné a dále zcela špatné poměry kolagenu a elastinu. To se projevuje nejenom bolestivostí, ale také se to projevuje omezeností pohybu. V první řadě v rámci meziobratlových kloubů a plotének. Potom se problémy rozšiřují dále.

Naučte se správně cvičit a prospějete svému zdraví

Je nějaký recept na to, jak danou oblast trénovat? Ano, je. Poradíme vám hned dva cviky. První je určený především začátečníkům a je založený jenom na správném dýchání. To by mělo být spojeno s hlubokým nádechem a následně i výdechem. Správné je navodit si příjemnou atmosféru, uklidnit se a začít s tímto dýchacím cvičením. Celkem byste ho měli denně opakovat 150x – 200x. Alespoň tolik doporučují tibetští mniši, kde tato metoda cvičení vznikla.

Dále je možné zkusit i komplikovanější cvik, kterým jsou předklony. Zde už je nutné mít alespoň částečnou pružnost těla. Cílem je stát, mít chodidla na zemi, mát napnuté nohy a následně se předklonit co možná nejníže k zemi. Když klesáte k zemi, tak se nadechněte a zadržte dech. Když naopak jdete směrem vzhůru, tak pomalu vydechněte. Denně je vhodné opakovat těchto cviků nejlépe na několik desítek, což bude mít na váš organismus opět celkem blahodárný vliv.

Nebojte se ani klasických cviků

Zmínili jsme,  že ona nejdůležitější část se týká právě oblasti vašeho pasu. je proto na místě se tomuto místu také dostatečně věnovat. Můžete proto realizovat i cviky běžné, známé jako posilovací. Jsou to třeba lehy sedy, jsou to sklapovačky, ale i delší možnosti, které už neposilují břicho, ale oblast dolního zádového svalstva. Zkušení trenéři v posilovnách vám poradí.

A výsledek? Dokonalé zdraví po všech stránkách. Je prokázáno, že pravidelné cvičení má vliv jak na vaše fyzické zdraví, tak i na zdraví psychické, ale i na vaši dlouhověkost. Neváhejte a cvičte pravidelně a váš život bude takový, jaký jste si ho vždy přáli.