David Hampl
29 května, 2019

Každý majitel domácího mazlíčka ví, jak je to těžké, když se mu ztratí. Je mu po kamarádovi smutno a stále čeká, že se mu jednou vrátí. Doufá, že si mazlíček pamatuje cestu domů. A většinou se naši zvířecí kamarádi vrátí během několika dnů. Obzvláště jde-li o psy. Psi jsou nejvěrnější ze všech mazlíčků vůbec, ale občas i oni podlehnou volání přírody a mohou se na čas zaběhnout. O tom je náš dnešní příběh.

Jedenáctiletý chlapec si pořídil psa

Hlavním hrdinou našeho příběhu je Rocco, jedenáctiletý chlapec, který miluje zvířata. Má jich doma opravdu spousty:

  • dva papoušky,
  • leguána,
  • několik psů,
  • několik koní.

Jednou, když šel ulicí, se za ním vydal toulavý pes. Rocco se do něj zamiloval na první pohled a rozhodl se, že si i tohoto pejska nechá. Rodina tak byla obohacena o nového člena.

Najednou se pejsek ztratil

Pes dostal jméno Jack. Jednou se stalo, že se zaběhnul. Byl pryč neuvěřitelných osm měsíců. Během této doby Rocco zhotovil neuvěřitelný počet letáků a rozdával je a vylepoval všude, kde to šlo. Bohužel však marně. Zdálo se, že se pes do země propadl a nikdy se už nevrátí. Po tak dlouhé době už i Rocco ztrácel naději. Nakonec se však pomohla náhoda – příbuzní malého chlapce si všimli toulavého psa. Poznali v něm Jacka! Ihned se s ním rozjeli za Rockem.

Jaké bylo jejich shledání?

Když šel Rocco otevřít dveře, zůstal stát jako opařený. Přede dveřmi seděl Jack. Jakmile Rocka uviděl, začal divoce vrtět ocasem. Chlapec se za ním rozběhnu a objal jej kolem krku. Začal plakat radostí. Pes radostně skákal kolem chlapce i na něj a nezapomínal při tom vrtět ocasem. Takhle to vypadá, když se někomu po takové době vrátí jeho nejlepší kamarád!

https://www.facebook.com/marcelotinelli/videos/1858484397806329/

Sdílejte článek