Co by si mělo 3leté dítě na sebe obléci u příležitosti dětského karnevalu ve školce? Kluci by měli být kovbojové, Spidermani nebo jiné oblíbené postavičky, zatímco holčičky by měly jít za Elsy a Anny, Lociky nebo berušky? Maminka Haylee Bazen nechala svého syna vybrat samotného, za co chce jít, na zastávce autobusu se mu pak dostalo urážlivých komentářů. Proč?

Kluk v holčičích šatech?

Malý Zackary miluje pohádku o dvou sestrách, které bojují v ledovém království za spravedlnost a svou ledovou zemi. I proto zvolil na dětský karneval šaty princezny Elsy, která je vládkyně ledu a sněhových vloček a neohroženě zpívá Let it go. Ten den si na sebe neoblékl jen šaty, nezapomněl ani na pověstné rukavice, aby snad jeho kouzlo nikomu z dětí neublížilo, přesně jako v pohádkovém příběhu. Na autobusové zastávce však ublížila cizí žena jemu. Nejprve začala spílat a urážet maminku Haylee, poté i Zackaryho, kterému žena vyčetla, že nosí ženské šaty namísto mužských.

Styďte se!

Komentář žena zakončila tím, že by se Haylee měla za svého syna stydět a okamžitě ho jít převléci než bude dělat ostudu ve městě nebo ve školce na dětském karnevalu před ostatními dospělými a dětmi. „To se nestydíte jej pustit takhle z domu? Co si o vás budou lidé myslet a jak k tomu ten kluk přijde, že jej navlíkáte do ženských šatů, co z něj bude?“ křičela cizí žena na Haylee a Zackaryho.

Ať je tím, po čem touží!

Naštěstí Haylee tato situace nerozhodila, ale podělila se o něj ve svém příspěvku z karnevalu na Facebooku: „Miluju svého syna Zackaryho nade vše, jsou mu 3 roky a neví, proč by nemohl být tím, kým chce. Jednou je kovbojem, další den zase princeznou Elsou, a nakonec pirátem z Karibiku. Naštěstí netrpí předsudky jako my dospělí, kteří chceme ostatní škatulkovat a řadit někam, kam třeba oni sami nechtějí. Ano, nemusí se mi líbit, že někdo je oblečený tak, jiný zase jinak. Ale nikdo by neměl právo toho dotyčného za to odsuzovat!“

Sdílejte článek