Chlapec nechal psa v útulku. Neuvěříte, proč to udělal!

Organizace na ochranu zvířat Albergue Pergatuzoo našla malé štěně s dopisem. Do útulku do přivedl malý chlapec, který chtěl tímto způsobem zabránit otci, aby psa bil. Organizace nahrála fotku psa i dopis na Facebookovou stránku a snaží se najít malého chlapce, který jim psa zanechal u dveří. Na adopci podle nich štěně připravené není.

Zajímavý přístup organizace

Organizace na ochranu zvířat nehledá pro zvíře dočasný domov. Chtějí najít chlapce, který u nich svého psa zanechal. Na svém profilu na Facebooku píší, že chtějí mluvit s malým chlapcem a jeho rodinou. Prosí, aby se o malého chlapce postarali. Organizace se pochopitelně stará o psa a zajistila všechny vakcíny i odčervení.

https://sosialnytt.com/

Netradiční odložení malého pejska

Pes byl ponechán v plastové krabici s dekou a hračkami u dveří organizace. Nacházel se tam také ručně psaný dopis s příběhem, který dojme každého milovníka zvířat. V dopise chlapec vysvětlil, že se pejsek jmenuje Simon a chlapec ho dává pryč, protože jeho otec psa bije. Pes prý také často pláče, protože mu jeho otec nedává dostatečně najíst.

Chlapec žádá organizaci o pomoc. Přímo jim napsal, že nemají psa bít, protože jeho otec ho již bil hodně. Zároveň je prosí, aby se o Simona postarali a nenašli mu nový domov. Chlapec totiž doufá, že se jednoho dne Simon do jeho života vrátí. „Až vyrostu, vrátím se a dostanu Simona,“ píše chlapec v dopise. Tento dojemný vzkaz brali zaměstnanci organizace vážně, a proto se Simonovi nesnaží najít nový domov. Doufají, že se bude moci vrátit ke svému původnímu majiteli.

https://sosialnytt.com/

Týrání zvířat není nic neobvyklého

Mnoho lidí si pořizuje psa nebo kočku, protože nechtějí žít sami nebo je děti přemluví, že chtějí domácího mazlíčka. Bohužel mnoho z těchto lidí se o zvířata neumí nebo nechtějí starat. Každý živý tvor ale potřebuje péči a lásku, které se jim nedostanou v každém domově. Týrání zvířat je trestné, a jestli znáte někoho, kdo své zvíře bije, měli byste jeho chování zaznamenat na mobil a zavolat policii nebo ochránce zvířat.

Zdroj: sosialnytt.com