David Hampl
27 září, 2020

Kdo nemá doma psa, jen těžko na 100 % pochopí, jaký hluboký vztah může mít majitel se svým mazlíčkem. Tento vztah je prostě jedinečný, což by potvrdila i rodina Hickeyových. Jejich syn Jonny trpěl autismem a jako každý autista měl velké problémy se socializací. Žil ve svém vlastním světě. Nikdo s ním nemohl mluvit, ani jeho rodiče.

Zubožené štěně

V září 2012 se však všechno změnilo. Do útulku převezli zubožené štěně, které zůstalo pohozené v kleci na dálnici. Štěňátku byly pouhé 4 měsíce a jeho zranění sama vypovídala o hrozném příběhu, které chudák prožilo. Jednalo se o kříženku Stafforda s Pit Bullem. Všichni obdivovali její vůli žít. Pojmenovali ji proto Xena, princezna bojovnice! Xena se k velké radosti všech velmi rychle zotavila a začala žít normální život štěněte. Ale něco chybělo ... milující rodina.

První setkání

Zakrátko Xenu navštívila rodina, rodina Hickey! K překvapení všech toto setkání odhalilo hned na první pohled lásku mezi Xenou a autistickým chlapcem Jonnym. Chlapec téměř na chvíli zapomněl na strach z kontaktu. Nechal dokonce Xenu, aby mu olízla obličej, což bylo v minulosti něco nemyslitelného.

Jonny stále překvapuje!

Když rodina viděla, jakou má chlapec radost, rozhodla se Xenu adoptovat. Rodiče chlapce byli velmi rádi, že viděli pokrok. Jeho matka nadšeně řekla: „Jonny měl velmi omezenou slovní zásobu, ale protože Xena přišla do naší rodiny, jeho vůle mluvit téměř explodovala. Jonny je nový člověk!“

Nerozlučné přátelství

Jonny vyšel ze své ulity. Sám se zapojil do osvětové kampaně, která mění pohledy společnosti na lidi s autismem. Při této příležitosti dokonce veřejně promluvil před velkým davem. A to vše díky Xeně, která v roce 2013 získala cenu ASPCA. Tento příběh zahřeje srdce každého. Je úžasné vidět sílu přátelství a lásky, kterou můžeme mít se čtyřnohým kamarádem v našich životech.

Sdílejte článek