Chlapec s Downovým syndromem se ztratil. Jeho záchranou byl jeho věrný pes!

Není horší zprávy, než když se ztratí malé dítě. V tomto případě byla situace pro všechny záchranáře ještě složitější, že se jednalo o chlapce s Downovým syndromem, který se neumí pohybovat po městě sám. Fatální tragédii nakonec zabránil čtyřnohý ochránce v podobě asistenčního psa, který se o pětiletého Josého po celou dobu staral a nedopustil, aby se zranil. Těžká práce, chlapce i jeho psa našli policisté v blízkosti železniční tratě.

filantropikum.com

Dítě v ohrožení

Když se objeví zápis v databázi pohřešovaných osob a jedná se o dítě, mají záchranáři napilno. V tomto případě se v Houstonu ztratil pětiletý chlapec, který nadto trpí Downovým syndromem a nedokáže některé situace správně pochopit a vyhodnotit. Pro Josého Martineze je pojem „nebezpečí“ zcela prázdným slovem, proto bylo třeba napnout veškeré síly pro jeho včasné nalezení.

filantropikum.com

Chlapce objevil kolemjdoucí

Policejní hlídku zavolal kolemjdoucí, který zahlédl malého chlapce samotného a bez dozoru v blízkosti železniční trati. Chlapce doprovázel německý ovčák. Policejní hlídka rychle vyjela na místo a nalezla malého Josého i s jeho psem Alejandrem, který je vycvičený asistenční pes. Podle Josého sestry Samanthy na něj dává neustále pozor a jsou nejlepšími parťáky. Pro tentokrát mu dokonce zachránil život.

Čtěte také: Toto znamení zvěrokruhu je nejvíce nevěrné

filantropikum.com

Odešel, když všichni spali

Jak je možné, že se José dostal tak daleko od domova, aniž by si jeho odchodu rodiče všimli? Jasmine Martinez, Josého maminka, jej uložila ke spánku a následně se celá rodina odebrala do postelí. Po probuzení zjistila, že je José pryč a zalarmovala policii. Podle sdělení seržanta Ricarda Salase nebude žena obviněna, sama investuje do dalších bezpečnostních opatření, aby se taková situace již neopakovala. A Alejandro? Ten se stal hvězdou sociálních sítí, protože seržant neopomněl sdílet příběh o tom, jak tento statečný pes zachránil malého chlapce.