Chlapec umírá 24 hodin poté, co ho lékař pouští domů s obyčejnou zácpou. Ve skutečnosti měl něco zcela jiného a zemřel jenom kvůli laxnosti lékaře. Rodiče varují - dejte si pozor na TUTO věc -
Menu

Chlapec umírá 24 hodin poté, co ho lékař pouští domů s obyčejnou zácpou. Ve skutečnosti měl něco zcela jiného a zemřel jenom kvůli laxnosti lékaře. Rodiče varují – dejte si pozor na TUTO věc

Zácpa je nepříjemná věc, ale rozhodně by se neměla podceňovat. O to horší je to v tom případě, kdy ji podcení samotný lékař, za kterým pacient přijde. Tento příběh je velmi smutný, neboť 17letého chlapce pošle lékař domů poté, co u něj diagnostikuje obyčejnou zácpu. O den později chlapec v bolestech umírá.

S projímadlem ho poslali domů

Jack Dunn byl 17letý chlapec, který si spokojeně žil svůj mladý život. Jednoho dne ho postihly silné bolesti břicha. Bolesti byly tak silné, že mu dělala dokonce problém i samotná chůze. Rodiče se o něj začali bát, a proto ho hned vzali do nemocnice na vyšetření. Když se na něj lékaři podívali a vyšetřili ho, diagnostikovali mu zácpu. Jack byl vybaven silnými projímadly, a i s bolestí byl poslán zpět domů. Situace, kterou zažil jeho otec den na to, otřásla rodinou a veřejností široko daleko. Jack byl nalezen ve své posteli bez známek života.

Pochybení lékařů vedlo k smrti chlapce

Rodiče se naprosto zhroutili a začali podezřívat lékaře, že v případě jeho syna postupovali špatně. Nebrali vážně jeho silné bolesti a spokojili se jen s ultrazvukem, aby vyloučili apendicitidu (zánět slepého střeva).

Něco horšího než zácpa

Později se ukázalo, že Jack trpěl něčím mnohem horším než jen obyčejnou zácpou. Měl diabetickou ketoacidózu, což je nebezpečný stav, při kterém není tělo schopno vyrobit dostatek inzulinu. Tělo tak produkuje nadměrné množství ketonových látek. Dochází ke ztrátě glukózy v moči, těžkému a hlubokému dýchání, dehydrataci a poruchám elektrolytů. Ketoacidóza pak může vést k bezvědomí a smrti.

Stačilo o jeden test navíc

Těžké dýchání Jacka nebylo také bráno v potaz, protože si všichni mysleli, že je to způsobeno strachem z nemocnice. Nikoho nenapadlo, že by to mohlo být něčím jiným. Kdyby se ovšem tehdy udělalo v nemocnici více testů, chlapec by mohl být naživu. Stačilo udělat jednoduchý test na glukózu a vše mohlo být jinak. V případě, že je u člověka diagnostikována ketoacidoźa, je možné ji léčit vhodnými léky a inzulinem. Nemoc lze poznat podle příznaků jako únava, zmatenost, neobvyklá žízeň, rychlé dýchání a potřeba častého močení.

Rodina Jacka doufá, že zveřejněním tohoto příběhu se zvýší povědomí veřejnosti o této nemoci a v budoucnu tak nedojde k jejímu zanedbání. Rodina a přátelé na chlapce stále vzpomínají.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Vyděšený pes po nehodě nechce opustit zraněného majitele, potom hasič…

Muž jel ve svém voze ještě se svým pesem. Najednou muž ztratil kontrolu nad svým autem a došlo k nehodě. Ta…
ZE ŽIVOTA

102 letá babička se nemohla kvůli zdraví zúčastnit svatby své…

Svatba je velmi výjimečnou událostí. A to nejenom pro ženicha a nevěstu, ale také pro všechny svatebčany. O to více…
ZE ŽIVOTA

Starší babička neměla v obchodě u pokladny dostatek peněz, v…

I přesto, že žijeme v době, kdy každý má všeho dostatek, ve skutečnosti to může být úplně jinak. Žijí mezi námi…
ZE ŽIVOTA

Kočka se vkradne do postele nemocného dítěte. To, co tam…

Určitě jste se už někdy setkali s příběhem, který ukazoval, jak neuvěřitelně silné pouto může vzniknout mezi zvířetem a člověkem. Zvířata…
ZE ŽIVOTA

Zdá se, že není cesta zpět: nádherná slavná herečka se…

Vypadá to, že osud si nevybírá. Mnohdy může postihnout i toho, komu se v profesním životě daří a kdo je velmi…
ZE ŽIVOTA

Obyčejná fotka se ukázala jako srdcervoucí. Málokdo v době focení…

Už dávno nežijeme v době, kdy bychom se báli že fotografie kradou duše. Naopak. Fotografie jsou možností, jak se dají zachovat…