Chlapec zdědil tuto starou garáž po své babičce. Když otevřel dveře, málem omdlel, tohle mu změnilo život

Preferujeme příběhy o skrytých pokladech. Tentokrát vám také představujeme jeden z téměř neuvěřitelných příběhů, který přinesl vnukovi velké štěstí.

V roce 2009 přišel o babičku. Když byla ještě naživu, měli spolu krásný vztah. On ji navštěvoval kdykoliv, kdy mohl a dělal jí společnost. Hráli spolu karty, chodili na procházky a babička vždy upekla po dobrém obědě nějaký sladký dortík.

Zpráva ze záhrobí

Pro chlapce bylo neuvěřitelné, že již není na světě. Po pohřbu a několika následujících týdnech obdržel dopis. Stálo v něm, že se má dostavit k notáři, kde na něj čeká důležitá zpráva. Bylo to poselství od zesnulé babičky. Napsala totiž dodatek k závěti, který měl být otevřen až později a tajně, bez dalších rodinných svědků.

Hoch se nejprve zdráhal, ani od ní nic nechtěl, jen ji vidět ještě naživu. Přesto mu ale zvědavost nedala a poslední vůli své babičky si přišel vyslechnout. Překvapením zkoprněl, když zjistil, že se jedná o starou nepoužívanou garáž. „Co s tím budu dělat, pomyslel si“.

O pár dní později, kdy už mu klíče od garáže těžkly v kapse, se rozhodl podívat se na ten „zázrak“. Vydal se tedy ke garáži. Sotva ji otevřel, jak byly dveře zatuhlé a pokryté rzí. „Jistě je nepoužívaná a plná haraburdí“, blesklo chlapci hlavou.

Ano, bylo to tak, garáž byla plná různého nářadí a součástek, podlaha byla od oleje. Uprostřed místnosti bylo cosi překrytého plachtou. Chlapec ji opatrně začal sundávat a pomalu se mu odkrýval velice starý, asi i nefunkční vůz. Vůbec nevěděl, co si počít, v autech se nevyzná, natož aby uměl něco opravit. Peníze na opravu starého vozu taky neměl.

Co teď?

Protože takové auto nikdy neviděl, vrátil se později s fotoaparátem, aby měl alespoň nějaké vodítko. Napadlo ho, zeptat se na internetu, co se s takovým vrakem dá dělat.

Jaké bylo ale překvapení, když se mu začali ozývat sběratelé s nabídkami odkupu! V garáži totiž stál vůz Bugatti 57S Atalante, jehož hodnota se pohybuje mezi 7 a 9 miliony EUR. V tu chvíli málem omdlel.

Nikdo dodneška neví, jak k tomuto klenotu babička přišla, protože o tom nikdy nemluvila.  Takové překvapení se jen tak někomu nepoštěstí, i když jde o smutnou záležitost, tedy dědictví. Jistě by mu takovou cennost neodkázala, kdyby se o ní celý svůj život nestaral, neměl péči. A to nutí člověka k zamyšlení, nemyslíte?