Chlapec zdědil tuto starou garáž po své babičce. Když otevřel dveře, málem omdlel, tohle mu změnilo život

Preferujeme příběhy o skrytých pokladech. Tentokrát vám také představujeme jeden z téměř neuvěřitelných příběhů, který přinesl vnukovi velké štěstí.

V roce 2009 přišel o babičku. Když byla ještě naživu, měli spolu krásný vztah. On ji navštěvoval kdykoliv, kdy mohl a dělal jí společnost. Hráli spolu karty, chodili na procházky a babička vždy upekla po dobrém obědě nějaký sladký dortík.

Zpráva ze záhrobí

Pro chlapce bylo neuvěřitelné, že již není na světě. Po pohřbu a několika následujících týdnech obdržel dopis. Stálo v něm, že se má dostavit k notáři, kde na něj čeká důležitá zpráva. Bylo to poselství od zesnulé babičky. Napsala totiž dodatek k závěti, který měl být otevřen až později a tajně, bez dalších rodinných svědků.

Čtěte také: Tradiční řecký salát podle původní receptury: Recept pochází od řecké babičky, která ho pro svou rodinu připravuje už více než 50 let!

Hoch se nejprve zdráhal, ani od ní nic nechtěl, jen ji vidět ještě naživu. Přesto mu ale zvědavost nedala a poslední vůli své babičky si přišel vyslechnout. Překvapením zkoprněl, když zjistil, že se jedná o starou nepoužívanou garáž. „Co s tím budu dělat, pomyslel si“.

O pár dní později, kdy už mu klíče od garáže těžkly v kapse, se rozhodl podívat se na ten „zázrak“. Vydal se tedy ke garáži. Sotva ji otevřel, jak byly dveře zatuhlé a pokryté rzí. „Jistě je nepoužívaná a plná haraburdí“, blesklo chlapci hlavou.

Ano, bylo to tak, garáž byla plná různého nářadí a součástek, podlaha byla od oleje. Uprostřed místnosti bylo cosi překrytého plachtou. Chlapec ji opatrně začal sundávat a pomalu se mu odkrýval velice starý, asi i nefunkční vůz. Vůbec nevěděl, co si počít, v autech se nevyzná, natož aby uměl něco opravit. Peníze na opravu starého vozu taky neměl.

Co teď?

Protože takové auto nikdy neviděl, vrátil se později s fotoaparátem, aby měl alespoň nějaké vodítko. Napadlo ho, zeptat se na internetu, co se s takovým vrakem dá dělat.

Jaké bylo ale překvapení, když se mu začali ozývat sběratelé s nabídkami odkupu! V garáži totiž stál vůz Bugatti 57S Atalante, jehož hodnota se pohybuje mezi 7 a 9 miliony EUR. V tu chvíli málem omdlel.

Nikdo dodneška neví, jak k tomuto klenotu babička přišla, protože o tom nikdy nemluvila.  Takové překvapení se jen tak někomu nepoštěstí, i když jde o smutnou záležitost, tedy dědictví. Jistě by mu takovou cennost neodkázala, kdyby se o ní celý svůj život nestaral, neměl péči. A to nutí člověka k zamyšlení, nemyslíte?