Chlapeček s Downovým syndromem okouzlil celý internet

Každé dítě by se mělo narodit a zůstat zdravé. Bohužel to není vždy realita. Malý Bo trpí Downovým syndromem a hudba je jednou z věcí, kterého dokáží vždy potěšit a rozveselit. Zpěv jeho starší sestry mu navíc rozšiřuje slovní zásobu. Jejich video se stalo virální na sociálních sítích, protože všichni potřebujeme někdy zlepšit den krátkým videem.

Chlapec má mnoho problémů

Již start života tohoto chlapce nebyl jednoduchý. Ihned po narození měl několik srdečních a plicních problémů. Má za sebou již několik operací a několik týdnů byl v péči lékařů v nemocnici. Jednoho dne dostal jeho otec povolení od lékařů, že si může přinést kytaru a synovi zahrát. Zjistil, že chlapec reaguje hlavně na jednu píseň.

„You Are My Sunshine“ je známá ukolébavka pro malé děti. Právě tu měl chlapec nejraději a vždy silně reagovat, když mu ji otec zpíval. Od té doby se stala jeho oblíbenou písní a miluje ji dodnes. Proto se ji naučila zpívat také jeho starší sestra. Nyní ji chlapci zpívá celá rodina. Jednoho dne se rozhodli, že jeho reakci na tuto píseň natočí na video. Netušili, jakou to bude mít odezvu.

Čtěte také: Žena porodila paterčata. Během půl roku ji manžel opustil

Hudba jako pomocník pro postiženého chlapce

Lékaři řekli rodičům, že jejich syn možná nezačne vůbec mluvit až do věku 3 let. Rodina zjistila, že mu s mluvením a slovní zásobou hodně pomáhá hudba. Všechna slova se zatím neučil z nějaké písně. Nejdříve se naučil „máma“ a ve 2 letech také slovo „šťastný“. Je to důkaz, že terapie hudbou funguje. Jestli máte sami doma dítě s podobnými potížemi, vyzkoušejte hudbu.

Říká se, že hudba je lék. V tomto případě je to rozhodně pravda. Chlapec dokonce zpívá společně se svou sestrou. Kdyby nebylo hudby a jeho oblíbené písně, možná by nyní neříkal vůbec žádná slova. Navíc při této činnosti vypadá velmi šťastný. Je vidět, že hudba je pro něj důležitá, protože na konci začne i trochu tancovat. Jeho reakce je jednoduše kouzelná.

Zdroj: dobrespravy.eu