Chodíte často nakupovat do supermarketu? Zde je 18 neočekávaných zdravotních rizik v každém obchodě s potravinami! -
Menu

Chodíte často nakupovat do supermarketu? Zde je 18 neočekávaných zdravotních rizik v každém obchodě s potravinami!

Informace o nejlepších způsobech, jak získat kvalitní potraviny, je v dnešní době plno. Přemýšleli jste však o potenciálních nebezpečích v obchodě s potravinami? Zatímco většina z nás ví, že je důležité vyhnout se genetickým přísadám a pesticidům v kupovaných potravinách, je těžké vyloučit vliv samotného obchodu na celkovou kvalitu potravin.

Bohužel nedávný průzkum odhaluje, že nakupování v supermarketu nemusí být tak bezpečné, jak si myslíte. Roztrhané obaly, bakterie a obaly z plastických hmot mohou představovat zdravotní rizika, na která jste možná nikdy nepomysleli.

Dobrou zprávou je, že se většině zdravotních rizik v obchodě můžete snadno vyhnout, pokud víte jak. Díky tomu si můžete být jistí, že po každé návštěvě obchodu s potravinami přinesete vaši rodině nic víc než zdravé jídlo.

Účelem tohoto článku není udělat vás paranoidní. Bakterie jsou všude a většina je neškodná, dokonce užitečná. Uvědomění si však nejvýznamnějších zdravotních rizik v obchodě s potravinami vám pomůže udělat pozitivní změny, které zlepší bezpečnost pro každého.

Tam, kde jsou stovky lidí najednou, musí být rodiště bakterií a obchod s potravinami není výjimkou. Studie ukazují, že obchody s potravinami jsou útočištěm pro nebezpečné bakterie, zejména fekální bakterie, jako je escherichia coli.

Jaké potraviny a procesy způsobují nejvíce rizika?

Následující seznam vám ukáže, čemu se vyvarovat.

  1. Kontaminované kráječe na maso

Nakrájené maso v obchodě může vypadat čerstvě, ale výzkum CDC ukazuje, že tyto kráječe nejsou často vyčištěny tak, jak by měly být. Podle jejich zpráv asi polovina z maloobchodů je neumývala tak často, jak je doporučeno. To vede k potenciální kontaminaci bakteriemi, jako je listeria monocytogenes, která je každoročně zodpovědná za každé ze tří úmrtí při otravách potravinami.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJnaturalllivingideas.com

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Tento známý a slavný herec ukazuje, že při ochraně přírody…

Všichni jistě znáte slavného amerického herce Morgana Freemana. Díky svým náročným rolím se stal jedním z neobsazovanějších herců Hollywoodu. Má za…
ZAJÍMAVOSTI

To, co dokázal někdo udělat zvířeti popudilo i známého herce.…

Možná jste zaregistrovali odporné virální video, ve kterém dva muži sadisticky odřezali žralokovi ploutev a bavili se jeho utrpením. Týratelé…
ZAJÍMAVOSTI

Pesticidy v potravinách jsou velkým problémem. Existuje však stát, kde…

Biopotraviny se staly velmi populární. Navigace v bludišti etiket, výhod a nároků z biopotravin může být matoucí. Jsou biopotraviny opravdu…
ZAJÍMAVOSTI

Máte auto? Dejte si pozor na nový trik zlodějů. Před…

Zloději peněženek a kapsáři byli asi od té doby, kdy byly peněženky poprvé vyrobeny. Nejen každá žena by měla být…
ZAJÍMAVOSTI

Negativní energie má vliv na to, jak se doma cítíte.…

Možná už se Vám někdy stalo, že jste k někomu přišli na návštěvu, ale necítili jste se tam dobře. Sice se…
ZAJÍMAVOSTI

Slovensko má problém. Stále zde neplatí zákon, který by legalizoval…

Zatímco v Česku je registrované partnerství již dlouhou dobou standard a dnes už se nad tím možná tolik lidí ani nepodiví,…