Choďte každý den 5 minut bosí a toto se stane s Vaším tělem.

 

Pokud jste dávali pozor na hodinách dějepisu, tak zřejmě víte, že dávnověcí lidé zpočátku chodívali bosí. A bylo tomu tak po celá tisíciletí. Pozdější nazouvání bot začalo nepříznivě ovlivňovat jeden z nejpodstatnějších lidských smyslů – cit.

Body na Vašich dlaních a chodidlech jsou totiž propojeny s vnitřními orgány ve Vašem těle. Chůzí naboso tyto body stimulujete a zároveň tím i zlepšujete činnost svých orgánů.

Tok energie v těle

Lidským tělem proudí vitální energie. V Číně ji nazývají „Ať“, v Indii zase „Prána“. Nemusíte si však pamatovat její názvy. To je jen tak pro zajímavost.

„Zda“ proudí takzvaným systémem meridiánů, který je velmi podobný krevnímu oběhu.
Její správné proudění znamená, že orgány dostávají veškerou potřebnou energii.
Ucpané dráhy meridiánů způsobují, že konkrétní orgán, s nímž jsou spojeny, může onemocnět.

Koncové body meridiánů se nacházejí na chodidlech. Při chůzi naboso jejich stimulujete a tím vlastně obrazně řečeno i „masírujete“ orgány ve Vašem těle.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Akupresurní masáž

Pokud nemůžete chodit bosí, zkuste akupresurní masáž chodidel. Masírujte si dlaně a chodidla přibližně 5 minut každé ráno. Zlepšíte tím zdraví a posílíte vitalitu.

Tyto masáže však vyžadují silný tlak. Ten si můžete vyzkoušet například na kuchyňské váze. Zmáčkněte ji prsty tak, aby ručička byla v požadovaném rozmezí 0,25 až 2-3 kg.

Při masírování se pak soustřeďte na ty body, kde vás nejvíce bolí.

Akupresura pomáhá například při:

  • infekcích nosu a horních cest dýchacích
  • nervovém vypětí
  • obtížemi s trávením
  • nedostatkem energie
  • častými záněty
  • problémech se srdcem
  • hormonální nerovnováhou
  • mnoha dalšími zdravotními problémy

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Uzemněte se!

Tak, jak slunce dodává vitamin D, zem poskytuje energii. Uzemnění zahrnuje propojení na přírodní bioelektrické pole země.  Chození naboso kromě samotné stimulace bodů zároveň obnovuje toto propojení.

Jak chodit bosí?

Začněte s chozením naboso nejprve tak 5 až 10 minut denně a postupně počet minut zvyšujte. Po nějakém čase nebudete mít problém ani s delšími procházkami.

Může Vás také překvapit tok neznámých emocí. Jde o určitý druh znovunapojenia se na přírodu.