David Hampl
27 června, 2019

Kdo někdy letěl letadlem, ten velmi dobře ví, že není na místě strach ze startu, letu nebo přistání, ale spíše z toho, zda se odbavené zavazadlo dostane do cílové destinace s vámi, a zda nebude poškozené. Bohužel statistiky a zkušenosti ukazují, že ztráta, zpoždění, nebo zničení zavazadel není v dnešní době nic neobvyklého. Není se často čemu divit, jelikož pokud se s zavazadly nakládá tak, jako natočila jedna žena, je zázrak že těch zničených není více.

Takto nešetrné vykládání zavazadel je neakceptovatelné

Když tato žena přistála, musela ještě nějakou dobu čekat v letadle, než dojde k otevření dveří a tomu, že budou moci pasažéři vystupovat. Mezí tím se však již otevřel nákladový prostor, přijel pás a po něm se začaly vykládat zavazadla. Žena uviděla, že s některými není zacházeno příliš jemně. A tak se rozhodla zapnout telefon a celé počínání pracovníků letiště natočit. A rozhodně to není příjemný pohled. Zvláště když můžete vidět svůj vlastní kufr.

Zavazadla končí i na zemi

Co by měl zaměstnanec při vykládce udělat? Měl by každé zavazadlo vzít a opatrně ho položit a urovnat na vozík. Je jasné, že stoprocentní šetrnost čekat nelze, ale to co dělal tento muž, to je hrůza. On s kufry doslova házel. A jelikož na vozíku chyběla zadní stěna, nebylo nic neobvyklého, že kufr jel po ploše vozíku a poté skončil na zemi. A nejenom jeden jediný. Podobný osud čekal i řadu dalších zavazadel.

Zavazadla byla v dezolátním stavu

Když lidé čekali na to, až zavazadla přijedou do příletové haly, každý očekával, že jistě nebudou v pořádku. A to se také potvrdilo. Nové kufry byly zcela ošoupané, skořepinové byly prasklé, ty látkové byly roztržené. U mnohých byla utržená kolečka, nebo úchyty. To vše se stalo právě kvůli manipulaci letištního personálu. Lidé nejenom ihned podali stížnost, ale také došlo ke zveřejnění daného videa. To strhlo lavinu reakcí, kde většina lidí potvrzovala řadu podobných zkušeností. Stalo se vám také něco podobného?

Sdílejte článek