David Hampl
30 srpna, 2019

Policisté to v práci nemívají jednoduché. Mají mnoho povinností a všichni se shodují na tom, že tou nejhorší částí jejich práce je nutnost být u dopravních nehod. Pokud se jedná o pár ťukanců, je vše ještě v pohodě. O dost horší jsou tragické nehody, kde umírají lidé. A u jedné z takových byl také policista Nick Struck. Fotografie z této nehody kde je zachycen následně obletěla celý svět. Proč?

Byla to nehoda s fatálními následky

Nick Struck uvedl, že se jednalo o jednu z nejhorších nehod, u které kdy byl. Došlo k nehodě velkého SUV, kterému bouchla pneumatika a auto skončilo mimo silnici. Následky nehody byly tragické. Zemřel řidič, kterým byl otec od rodiny. Jeho manželka a dále čtyři děti skončili s těžkými zraněními v nemocnici. Komu se jako zázrakem nic nestalo, byla malá holčička. Díky kvalitní autosedačce vyvázla z dané nehody bez škrábnutí.

Dítě bylo podáno policistovi do rukou

Jako první přijel na místo nehody právě Nick Struck, který měl v závěsu i hasiče. Ti ihned začali s vyprošťováním lidí. Jako první dostali ven právě malou holčičku. Jelikož zraněných bylo plné auto, dali dívku do rukou právě policistovi. Ten v tu chvíli nevěděl co má dělat. Najednou si však uvědomil, že malá dívka dost možná přišla o své rodiče i o své sourozence. Rozhodl se že musí udělat něco, co pro něho byla premiérou a s něčím podobným neměl zkušenosti. Jelikož je i on sám otcem, myslel si že je to nejlepší věc, jakou může udělat.

Snažil se malou dívenku rozptýlit

Jakmile ji dostal od hasičů do rukou, šel s ní co nejdále od daného vozu. Snažil se s ní také různě otáčet proto, aby se daným směrem nedívala. Tím ale jeho improvizace neskončila. S dívenkou si začal hrát, začal jí zpívat písničky, říkat jí různé rýmovačky, nebo jí ukazoval mraky a ptáky na obloze. Věděl, že se musí do příjezdu psychologa o holčičku postarat sám a musí zajistit to, aby byly stále rozptýlená a nemyslela na to, že u sebe nemá rodinu, která je zaklíněna ve voze a je na tom velmi špatně.

Fotografie policisty obletěla svět

Během zásahu bylo pořízeno hned několik fotografií. A na jedné takové je také Nick Struck jak v ruce drží malou holčičku a něco jí ukazuje. A právě tato fotografie obletěla svět. Ukazuje policistu který se zachoval podle svých otcovských předpokladů a snažil se o to, aby si dívka neuvědomovala, co se stalo. Na něco podobného nebyl školen a jednal sám za sebe. Vysloužil si díky tomu obdiv a pochvalu veřejnosti z celého světa, jelikož právě díky tomu nedošlo k dalším problémům, které by se mohly dlouhodobě negativně podepsat na psychice malé dívenky. Tento policista je pro mnohé opravdovým hrdinou. Souhlasíte?

Sdílejte článek