Chraňte své zdraví a vyrobte si ochrannou roušku během dvou minut sami doma

O coronaviru se mluví po celém světě, neboť se jedná o nový typ, který už má na svědomí nespočet lidských životů. Média nepíší o ničem jiném a každý den nás informují o nejdůležitějších zprávách týkající se tohoto globálního problému. Světová zdravotnická organizace vyhlásila pandemii, takže se rozhodně nejedná o nic, co lze brát na lehkou váhu. Lidé by se měli chránit a poslouchat nařízení vlády, lékařů a hygieniků. V opačném případě ohrozí život svůj, ale především životy druhých, což je neodpustitelné. Mezi zodpovědné chování rozhodně patří nošení ochranných roušek. Pokud takovou roušku nemáte, pak se podívejte na jednoduchý návod, jak si ji lze vyrobit během dvou minut v pohodlí domova.

Nedostatek roušek

Jistě jste už zaregistrovali v médiích, že se stále mluví o velkém nedostatku ochranných roušek a respirátorů. V případě nového coronaviru jsou takové pomůcky opravdu nutné. Především v případě, kdy lidé přicházejí do styku s lidmi a hrozí tak potencionální nakažení. Roušky potřebují nejvíce lékaři, zdravotníci a lidé, kteří se starají o ochranu a bezpečnost nás ostatních. Bohužel je jich v naší zemi velký nedostatek, proto zůstává na nás samotných, abychom si roušky prozatím obstarali sami.

Vyrobme si sami

Vláda sice tvrdí, že pracuje na jejich doručení a roznesení mezi občany a lidi, kteří je opravdu potřebují každý den, nicméně to může chvíli trvat. Všichni pevně doufáme, že k tomu brzy dojde, ale než to tak bude, vyrobme si roušky sami doma. Někteří už to dělají a šíří je mezi další. Taková vlna solidarity je v těchto dnech opravdu vidět všude kolem nás, což je úžasné. Přispějte k tomu také a vyrobte si roušky během dvou minut. Zde je návod.

Čtěte také: Tahle chutná nejlépe! Co? Kuřecí roláda se špenátem, ochucená česnekem a pečená v listovém těstě. Toto je ideální jídlo pro slavnostní chvíle. Zkuste ho a budete spokojeni

Nástroje a návod

Budete k tomu potřebovat: netkanou gázu, průhlednou fólii, nůžky, sešívačku a 2 gumičky. Gázu obalte průhlednou fólií a vytvarujte ji do obdélníkové tvaru. Na protilehlé konce dejte gumičky a připevněte je k látce sešívačkou. Následně si upravte velikost tak, aby vám seděla dokonale na obličej. Měla by zakrývat ústa i nos. Noste ji vždy, když vyjdete ven a chraňte sebe i ostatní.