David Hampl
16 listopadu, 2019

Když je rekonstrukce potřeba, ale chybí peníze, dopadne to většinou špatně. Provizorní řešení většinou příliš nefungují a často nadělají více škody než užitku. Inspirujte se unikátním řešením, které bere dech. Původně nouzové řešení se proměnilo v jedinečnou inspiraci, ze které si můžete vzít příklad třeba i vy.

Snadné řešení, které udělá neuvěřitelný výsledek

Jak postupovat, abyste dosáhli stejného výsledku? Není to nijak složité, zvládne to doslova každý. Nejprve je třeba dlažbu důkladně vyčistit a také odmastit. Použijte prostředky na podlahy a dále například ředidlo, nebo něco na podobné bázi. Podlaha musí být očištěná především proto, aby na ní dobře držel první krycí nátěr. A pak už je čas natírat. Ideální je barva bílá, ale zvolit můžete i jinou. Záleží na vaší fantazii a představě o výsledku. Vezměte dostatek barvy, štětku a váleček a pusťte se do natírání.

Po nátěru máte poměrně dost času. Musíte totiž počkat, dokud nátěr zcela nezaschne. Tento čas ale můžete dobře využít k sehnání vhodné šablony. Ty si můžete buď vyrobit, nebo se lze poptat v obchodech. Důležité je, že zde se fantazii skutečně meze nekladou. Jaké ornamenty na své dlažbě budete chtít mít, takové zde budou. Podle toho volte danou šablonu. Někomu se líbí více elegantní vzory, někdo ocení spíše geometrické tvary. Je to na vás a na tom, jakého výsledku chcete dosáhnout.

Jakmile je první nátěr zcela suchý, přichází na řadu vaše kreativní práce. Vezměte si další barvy, šablony a s chutí do práce.  V tomto návodu doporučujeme modrou barvu, která na bílém základě dobře vypadá. To, jakou zvolíte, však je jenom na vás. Důležité je postupovat pomalu, jednu dlaždici po druhé. Nebudeme vám lhát – je to trochu zdlouhavá práce a chce to trpělivost. Ale výsledek za to rozhodně stojí. Tak vytrvejte! Když máte hotovo, tak stačí jenom jediné. Nechat vše důkladně uschnout a následně už se stačí jenom kochat výsledkem. Pak nám jistě dáte za pravda, že všechna ta práce stála za to.

Sdílejte článek