Chutná vám jarní cibulka? Až vyzkoušíte tento postup na její snadné pěstování, už nikdy pro ni nepůjdete do obchodu. Budete ji mát doma stále připravenou. A to v lepší kvalitě i lepší chuti! -
Menu

Chutná vám jarní cibulka? Až vyzkoušíte tento postup na její snadné pěstování, už nikdy pro ni nepůjdete do obchodu. Budete ji mát doma stále připravenou. A to v lepší kvalitě i lepší chuti!

Jarní cibulka začíná v českých domácnostech pomalu ale jistě nahrazovat klasickou bílou cibuli. Je to dáno jak tím, že má mnohem zajímavější a ne tak agresivní chuť, tak je to dáno také tím, že má i mnoho možností využití. Většina lidí si jarní cibulku opatří tak, že pro ni jde do obchodu. To může být náročné časově, finančně a chuť nemusí být vždy úplně dokonalá. Je proto na místě zkusit i variantu druhou.

Jarní cibulka může být snadno vypěstována i u vás doma

Řada lidí se jejího pěstování bojí, jelikož se obávají toho, že je složité a že ho nezvládnou. Opak je ale pravdou. Není třeba žádné složité sázení do hlíny, složité zalévání, ani hnojení a určení ideálního místa, nebo květináče. Pěstování jarní cibulky může být podstatně jednoduší. Stačí znát ten pravý postup. Na něj se společně podíváte. Díky němu není nutné cokoliv složitě řešit a přitom máte tuto pochoutku vždy připravenou. Když ji budete chtít, stačí si jenom kousek odříznout.

Jak na domácí pěstování jarní cibulky?

Jednou do obchodu přece jenom jít musíte, a to pro koupi několika prvních cibulek. Ty když přinesete domů, tak je položte na prkénko a odřízněte jejich konce i s případnými drobnými kořínky. Máme na mysli odříznutí zhruba 1 cm bílé části u každé z cibulek.

Stačí voda a nádoba

Poté si vezměte sklenici, do které nalijte obyčejnou vodu z kohoutku. Do této sklenice vložte jednotlivé cibulky. Danou sklenici postavte na okno a každý den na ni mrkněte, zda je v ní stále dostatek vody. Pokud ne, dolijte ji. To je jediná vaše starost, kterou budete mít.

Růst je rychlý

Poté už můžete jenom pozorovat, jak vám jarní cibulka velmi dobře a zcela bez problémů roste. Můžete pozorovat jak to, že se vytvářejí kořínky, tak i to, že se zvětšují zelené stonky. Z nich můžete kdykoliv budete potřebovat požadovaný kousek odříznout a následně použít do jídel.

Maximální jednoduchost

Když budete chtít, můžete po výskytu dostatečně velkých kořenů jarní cibulku zasadit do hlíny a tu pravidelně zalévat. Nutné to ale není, jelikož pěstování může probíhat i takto jednoduše, jenom ve sklenici vody. To jasně ukazuje, jak nenáročná rostlina to je.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Rakovina v rodině, život i dům v troskách! Kdo je…

Říká se, že ty nejzajímavější osudy píše sám život. A tento příběh je jeden z těch případů, který za to můžeme…
DŮM A ZAHRADA

Rýmovník je univerzální pomocník nejen v boji s nachlazením. Jak…

Rýmovník, nenápadná rostlina, kterou má pro její skvělé účinky doma stále více lidí. Jak naznačuje její název, je vítaným pomocníkem…
DŮM A ZAHRADA

Tato žena změnila svůj život ze dne na den. Dnes…

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Stará bouda byla na likvidaci, ale tento muž ji proměnil…

Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domku se zahradou, určitě často přemýšlíte nad tím, jak by se tento prostor dal…
DŮM A ZAHRADA

Tento trik zachrání vaše orchideje, pokud se jim po přesazení…

Orchideje jsou krásné rostliny, ale někdy také poněkud háklivé. Velice často se stane, že po přesazení se jim přestane dařit…
DŮM A ZAHRADA

Tato jihoafrická rostlina může být pěstována také u nás. Když…

Rostlina se jmenuje zelenec chocholatý. Jedná se o jihoafrickou rostlinu, které se však daří i jinde než ve své domovině.…