Chutná vám jarní cibulka? Až vyzkoušíte tento postup na její snadné pěstování, už nikdy pro ni nepůjdete do obchodu. Budete ji mát doma stále připravenou. A to v lepší kvalitě i lepší chuti! -
Menu

Chutná vám jarní cibulka? Až vyzkoušíte tento postup na její snadné pěstování, už nikdy pro ni nepůjdete do obchodu. Budete ji mát doma stále připravenou. A to v lepší kvalitě i lepší chuti!

Jarní cibulka začíná v českých domácnostech pomalu ale jistě nahrazovat klasickou bílou cibuli. Je to dáno jak tím, že má mnohem zajímavější a ne tak agresivní chuť, tak je to dáno také tím, že má i mnoho možností využití. Většina lidí si jarní cibulku opatří tak, že pro ni jde do obchodu. To může být náročné časově, finančně a chuť nemusí být vždy úplně dokonalá. Je proto na místě zkusit i variantu druhou.

Jarní cibulka může být snadno vypěstována i u vás doma

Řada lidí se jejího pěstování bojí, jelikož se obávají toho, že je složité a že ho nezvládnou. Opak je ale pravdou. Není třeba žádné složité sázení do hlíny, složité zalévání, ani hnojení a určení ideálního místa, nebo květináče. Pěstování jarní cibulky může být podstatně jednoduší. Stačí znát ten pravý postup. Na něj se společně podíváte. Díky němu není nutné cokoliv složitě řešit a přitom máte tuto pochoutku vždy připravenou. Když ji budete chtít, stačí si jenom kousek odříznout.

Jak na domácí pěstování jarní cibulky?

Jednou do obchodu přece jenom jít musíte, a to pro koupi několika prvních cibulek. Ty když přinesete domů, tak je položte na prkénko a odřízněte jejich konce i s případnými drobnými kořínky. Máme na mysli odříznutí zhruba 1 cm bílé části u každé z cibulek.

Stačí voda a nádoba

Poté si vezměte sklenici, do které nalijte obyčejnou vodu z kohoutku. Do této sklenice vložte jednotlivé cibulky. Danou sklenici postavte na okno a každý den na ni mrkněte, zda je v ní stále dostatek vody. Pokud ne, dolijte ji. To je jediná vaše starost, kterou budete mít.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…