Čím můžete zalévat nebo hnojit sazenice?

Při přípravě sazenic musíte myslet hned na několik věcí. Rovnováha je jednou z nich. Jestli chcete mít sazenice zdravé a silné, rozmyslete si a nastudujte, jak je nejvhodnější je vložit do země. Jestli bude potřeba hnojivo nebo ne, zjistíte snadno z knih nebo internetu. Poradit vám může také zkušenější pěstitel. Co tedy bude pro sazenice vhodné?

Sazenice nerostou tak rychle, jak by měly? Dejte jim kvalitní hnojivo

Jestli se vám zdá, že rostliny rostou pomaleji, nebo plodí méně než obvykle, stojí za to zjistit, co je toho příčinou. Možná jen potřebují kvalitní hnojivo, které si dokonce můžete vyrobit sami doma. Jaké je vhodné? Například kvasnicové. Roztok si připravíte v pohodlí domova a můžete ho využít, kdykoliv bude potřeba. Je vhodný pro mladé, ale i dospělé rostliny. Většina sazenic skvělé s kvasinkami reagují.

Kvasnice ocení především okurky, rajčata nebo papriky. Tyto druhy zeleniny patří mezi nejoblíbenější. Je zaručena vysoká účinnost tohoto domácího hnojiva, protože kvasnice jsou přírodního původu a obsahují cenné látky, které podpoří růst rostlin. Mezi takové patří dusík, fosfor a draslík. Rostliny budou pevnější, chráněné proti chorobám nebo budou lépe zakořeňovat.

Čtěte také: Jak správně sušit prádlo v bytě a vyhnout se plísním?

Jak si připravit kvasnicový roztok?

K přípravě roztoku nebudete potřebovat mnoho věcí. Do větší nádoby nebo kbelíku nalijte 3 litry teplé vody, přidejte 10 gramů suchého droždí a 2-3 lžíce moučkového cukru. Všechno dobře promíchejte a nechte stát asi 10-12 hodin. Ještě před použitím musíte roztok zředit s vodou v poměru 1:10.

Před samotným hnojením je vhodné si připravit půdu, která musí být dostatečně vlhká. Hnojivo se aplikuje na sazenice jednou, pokud je máte v květináčích. Díky kvasnicím budou rostliny rychleji růst, jejich plody budou kvalitnější a kořeny budou lépe přijímat vodu. Kromě kvasnic ale můžete použít i hnojiva, které koupíte v obchodech.

Zdroj: smakdnia.pl