Číšník překvapil své hosty tím, jak jednal s babičkou

Číšník jménem Jeremy v kavárně už nějakou dobu pracuje. Vždy zákazníky obsluhuje podle potřeby, je milý a usměvavý a jsou práci má rád. Jednoho dne do kavárny přišla starší babička, posadila se, vytáhla balíček s jídlem a začala obědvat přímo před jeho očima.

Lidé nevěřili, že ještě existují dobří lidé

Ostatní návštěvníci, když viděli, že babička obědvá, se začali bát, že číšník babičku vyhodí, protože nesmí jíst vlastní jídlo v jeho kavárně. Stalo se ale něco, co nikdo nečekal. Číšník k paní přistoupil a podal ji hrnek čaje. Žena u vedlejšího stolu nemohla uvěřit svým očím. Nikdy by si nepomyslela, že na světě jsou ještě tak dobří lidé.

Když se tento příběh dostal mezi ostatní lidi, byl mladík nalezen a poskytl rozhovor, který osvětlil, proč se číšník takto zachoval. Jak se ukázalo, babička je válečná veteránka, která do kavárny chodila každý den, a Jeremy ji pokaždé nalil její oblíbený čaj. To ale není všechno. Kavárna, ve které Jeremy pracuje, dává svým zaměstnancům oběd zdarma, jeho součástí je také čaj. A to je přesně případ babičky, která oběd i čaj dostávala každý den zdarma od mladého číšníka.

Po celém světě existují podobné případy

Na internetu najdete mnoho podobných případů o dobrých lidech, kterým není lhostejný život ostatních a především těch, kteří už mají skoro celý život za sebou a chtějí si užívat klidné stáří. Jeremy ukázal, že má srdce na správném místě a každý den babičce nabídl oběd s čajem. Kavárna se díky tomuto činu stala velmi oblíbenou i u dalších zákazníků.

Dobré skutky by lidé měli dělat mnohem častěji. Nemusí to být velké kroky, stačí maličkost jako pomoci starší paní s nákupem nebo sousedovi vyvenčit psa. Můžete také pomoci rodičům s prací na zahradě nebo svým dětem častěji pomáhejte s úkoly. I maličkosti mohou lidem udělat velkou radost, zvlášť pokud je děláte nezištně.