Čisté čelní sklo zevnitř? Pomůže utěrka z mikrovlákna, líh i klasický prostředek na mytí oken!

Čistota skel hraje velkou roli při řízení vozu, riziková je zhoršená viditelnost v noci, kdy mastné šmouhy nebo čáry mohou omezovat výhled řidiče dopředu a do stran. Čelní sklo se musí pravidelně čistit. A jak na to? Na tuto otázku odpovídá videem YouTuber, pro kterého jsou auta vášeň a přináší různé triky na zvládnutí vyčištění skla během krátké chvilky. A rozdíl před a po vyčištění je opravdu veliký, pro bezpečnost je vhodné jeho rady vyzkoušet!

Pro jasné vidění ve večerních a nočních hodinách

Dobře vidět je u řízení auta základem bezpečnosti. Odborníci často upozorňují na špatný zrak řidičů, ale neméně podstatná je též čistota skel, především čelního, které bývá často špinavé a zamaštěné, protože na něm ulpívají nečistoty ze vzduchu přicházející skrze větrák. YouTuber ChrisFix ví o autech takřka vše a na čištění je expert. Ve svém instruktážním videu ukazuje, jak může být mytí skla snadné a rychlé. Stačí k tomu opravdu málo.

https://madlyodd.com/

Čištění ve třech krocích

Čistit přední sklo bývá náročné, protože rukou se lze těžko dostat do hůře přístupných míst. ChrisFix proto hned na začátku prezentuje svůj tip na to, jak sklo otřít pomocí jednoduchého manévru. Dále je nutné postupovat ve třech po sobě jdoucích krocích. Na začátku se musí přední sklo důkladně otřít pomocí suché utěrky z mikrovlákna. Vhodné je postupovat ze sedadla spolujezdce a začít krouživými pohyby, na které navazují stěry shora dolů.

Čtěte také: Vyzkoušejte účinnou japonskou dietu! Potěší všechny milovníky banánů

Líh pro odmaštění povrchu

Pro provedení následujícího kroku je potřeba lékařského nebo technického lihu, který se aplikuje na utěrku a dokonale zbaví sklo mastného filmu. Je nutné dávat pozor, aby kapičky neulpěly při čištění na palubní desku, protože by ji mohly poškodit. Po otření utěrkou z mikrovlákna opět do sucha přichází na řadu oblíbený čisticí prostředek na sklo, který se použije na utěrku z mikrovlákna a naposledy se sklo vyleští. Ve večerních hodinách pak můžete sami vyzkoušet, jak je výhled z takto vyčištěného skla jasný.

Zdroj: madlyodd.com