Čištění pračky za pouhých 5 minut: Levné, bez chemikálií a poškození zdraví – impozantní rada nad zlato od manželky instalatéra!

Nepere vaše pračka tak dobře jako dřív, nebo chcete jen přejít na ekologickou domácnost a přestat používat chemické prostředky? Tak právě pro vás je tento úžasný tip, kterým je pouhopouhá kyselina citronová. Vaši pračku vyčistí tak dokonale, jako nejrůznější prostředky ze supermarketů a ještě navíc hodně ušetříte. Pokud tedy chcete vaši pračku udržet dlouho v chodu a neměnit ji každé dva až tři roky, zkuste tento jednoduchý trik s námi.

Proč čistit

Pračku bychom měli pravidelně čistit z několika důvodů. Tím největším je především to, že v mnoha oblastech není voda úplně ideální a v takové kvalitě, jakou bychom na praní prádla potřebovali. Někde je dokonce tak tvrdá, že může naši pračku za velmi krátkou dobu úplně vyřadit z provozu. Dalším důvodem jsou nečistoty, které po praní prádla v útrobách pračky zůstávají, ať už se jedná o prach, vlasy, zvířecí srst a další. Samozřejmě pro mnohé z nás je nejrychlejší variantou to, že v obchodě sáhneme po předraženém prostředku, který nám s těmito problémy pomůže, ale je potřeba se zamyslet také nad tím, že po použití takového prostředku zůstávají jeho pozůstatky i nadále ve vypraném prádle a pro ty, kteří trpí na kožní problémy, nebo i pro děti to není úplně ta nejvhodnější varianta a může to být až nebezpečné.

Největší výhodou použití kyseliny citronové jako prostředku pro vyčištění vaší pračky je:

Čtěte také: Běžné kuřecí řízky jistě znáte. Máte už jich dost a chcete vyzkoušet něco nového? Na této inovaci si pochutná celá vaše rodina. Jak se dá klasické kuřecí maso připravit jinak? Poradí vám tento recept!

  • Přírodní čištění bez použití chemikálií
  • Úspora peněz
  • Rychlost čištění
  • Zdravotní nezávadnost

Postup čištění

Nejedná se o nic složitého, potřebujete pouze kyselinu citronovou. Pokud například vlastníte pračku, která má kapacitu bubnu na 3,5 kg prádla, postačí vám 60 g kyseliny citronové. Čím vyšší kapacitu pračka má, tím více kyseliny přidáváte. Odměřenou kyselinu nasypejte do přihrádky, která je určená pro prací prostředek a pračku zapněte na maximální prací cyklus při maximální teplotě. Obvykle se jedná o program „bavlna“ a 90 ° C.

Tento postup provádějte pravidelně 1x za 3 až 4 měsíce a vaše pračka bude pořád jako nová.