Domů KRÁSA A MÓDA Čistíte Váš štětec na make-up? Zde je 8 děsivých věcí, které Vás...

Čistíte Váš štětec na make-up? Zde je 8 děsivých věcí, které Vás mohou potkat, pokud ne!

Je důležité si uvědomit, že čištění štětců na make-up by mělo být velmi důležitou součástí Vaší každodenní rutiny krásy. Samozřejmě, že jsme všichni trochu líní čas od času. Ale pokud potřebujete budíček na probuzení, abyste si uvědomili, jak je nebezpečné, když Váš štetec na make-up pravidelně nečistíte, těchto 9 skutečně děsivých věcí Vám k tomuto účelu skvěle poslouží!

1. Vaše póry se mohou jednoduše ucpat.

Je skvělé, že se tváře nedotýkáte tolika prsty, když aplikujete make-up, ale pokud jsou Vaše nástroje špinavé, může to pro Vás znamenat stejně špatné důsledky. „Pokud pravidelně nečistíte štětce na make-up, šíříte špínu a bakterie z obličeje, do Vašeho make-upu a pak zpět na obličej,“ vysvětluje Laramie, make-up artist a zakladatelka Book Your Look. „Pokud bojujete s Vaší pletí a přitom jste už vyzkoušeli, nebo vyloučili vše ostatní, Vaše make-up štětce mohou být přesně tím, co hledáte.“

2. Můžete dostat stafální infekci.

„Během každodenního používání mohou štětce na make-up hromadit mrtvé kožní buňky, špínu, mastnotu, znečištění a bakterie,“ říká Dr. Debbie Palmerová, dermatoložka a spoluzakladatelka Dermatologických spolků v New Yorku. „Patří sem stafylokoky, streptokoky, bakterie e-coli, houby a viry.“ Myslíte si, že to zní přehnaně? Jedna žena v Austrálii opravdu skončila se stafální infekcí poté, co sdílela make-up štětec se svou přítelkyní, a ta ji následně paralyzovala v nohách a pažích.

3. Váš make-up bude vypadat hůře.

Jedním z největších důvodů k použití make-up štětce na prvním místě je, aby byl Váš make-up aplikován plynule, než za použití Vašich prstů. Ale pokud už je štětec zanesený z aplikace make-upu po celý minulý týden, jak se Vám asi povede aplikovat make-up správně dnes?

4. Můžete si přivodit zánět spojivek.

Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Kosmetické tipy, které Vám pomohou osvěžit Váš vzhled a být dobře upravené během chviličky!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

Další články