Domů KRÁSA A MÓDA Čistíte Váš štětec na make-up? Zde je 8 děsivých věcí, které Vás...

Čistíte Váš štětec na make-up? Zde je 8 děsivých věcí, které Vás mohou potkat, pokud ne!

Je důležité si uvědomit, že čištění štětců na make-up by mělo být velmi důležitou součástí Vaší každodenní rutiny krásy. Samozřejmě, že jsme všichni trochu líní čas od času. Ale pokud potřebujete budíček na probuzení, abyste si uvědomili, jak je nebezpečné, když Váš štetec na make-up pravidelně nečistíte, těchto 9 skutečně děsivých věcí Vám k tomuto účelu skvěle poslouží!

1. Vaše póry se mohou jednoduše ucpat.

Je skvělé, že se tváře nedotýkáte tolika prsty, když aplikujete make-up, ale pokud jsou Vaše nástroje špinavé, může to pro Vás znamenat stejně špatné důsledky. „Pokud pravidelně nečistíte štětce na make-up, šíříte špínu a bakterie z obličeje, do Vašeho make-upu a pak zpět na obličej,“ vysvětluje Laramie, make-up artist a zakladatelka Book Your Look. „Pokud bojujete s Vaší pletí a přitom jste už vyzkoušeli, nebo vyloučili vše ostatní, Vaše make-up štětce mohou být přesně tím, co hledáte.“

2. Můžete dostat stafální infekci.

„Během každodenního používání mohou štětce na make-up hromadit mrtvé kožní buňky, špínu, mastnotu, znečištění a bakterie,“ říká Dr. Debbie Palmerová, dermatoložka a spoluzakladatelka Dermatologických spolků v New Yorku. „Patří sem stafylokoky, streptokoky, bakterie e-coli, houby a viry.“ Myslíte si, že to zní přehnaně? Jedna žena v Austrálii opravdu skončila se stafální infekcí poté, co sdílela make-up štětec se svou přítelkyní, a ta ji následně paralyzovala v nohách a pažích.

3. Váš make-up bude vypadat hůře.

Jedním z největších důvodů k použití make-up štětce na prvním místě je, aby byl Váš make-up aplikován plynule, než za použití Vašich prstů. Ale pokud už je štětec zanesený z aplikace make-upu po celý minulý týden, jak se Vám asi povede aplikovat make-up správně dnes?

4. Můžete si přivodit zánět spojivek.

Ač to zní možná neuvěřitelně, zánět spojivek je něco, co se může jednoduše šířit sdílením kosmetiky, včetně sdílení štětců na make-up. Zatímco jde o běžnou infekci, jejíž léčba není nijak závažně hrozivá, přesto je to něco, čemu se chcte vyhnout pravděpodobně kdykoli, je to možné.

5. Vaše pleť může být podrážděná.

Když dochází k hromadění hrubých bakterií a špíny, může se stát Váš štětec tvrdším. V důsledku tvrdých štětin, se pak může jednoduše poškodit Vaše pleť. A poškozená pleť pak většinou potřebuje více make-upu, aby mohly být zakryty všechny vzniklé nedokonalosti.

6. Budete zbytečně plýtvat penězi.

Štětce, které jsou pečlivě ošetřovány – mají delší výdrž a jsou jemnější. Takže nevyhazujte své štětce rovnou do koše – udržujte zkrátka své nástroje čisté!

7. Riskujete, že budete mít více vrásek.

Přesně tak! Jde o další špatný zvyk, který vede ke vzniku vrásek. „Špinavé štětce od make-upu mohou vystavit kůži oxidativnímu stresu volných radikálů, který způsobuje rozpad kolagenu a elastinu a může mít za následek předčasné stárnutí,“ vysvětluje Dr. Palmer.

8. Můžete přilákat hmyz.

Ano, je tomu opravdu tak! Pokud nevěnujete pozornost Vašim nástrojům, můžete skončit jako Stevie Miller, jejíž video o houbičce na make-up kontaminované hmyzem se stalo v tomto roce virální. Pokud jste někdy potřebovali důvod vyčistit své make-up štětce a houbičky, pak je to toto video!

Kam dál?

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Rádi všechno zamrazujete? Zde je 11 potravin, které byste nikdy neměli umístit do mrazáku!

Ačkoliv to muži nikdy před ženou nahlas nepřiznají, zde je 13 „ženských věcí“, které muži tajně milují. Toto Vás zaručeně pobaví!

7 Zajímavých faktů o Vašem vzhledu, které o Vás mohou mnohé prozradit!

Další články