Redakce ProSvět.cz
2 ledna, 2019

Chcete se zbavit nežádoucích kilogramů, které jste nabrali během vánočních svátků? Citronová dieta vám k tomu pomůže. A co víc, bude vás to stát jen 14 dní vašeho času!

Asi každý z nás má na svém těle pár kilo navíc, kterých by se rád a co možná nejdříve a nejjednodušeji zbavil. Nezáleží na tom, jestli se jedná i kila získaná během Vánoc, které jsou typické právě tím, že se neomezujeme a hodně mlsáme, nebo jestli jsou to kila, která si tzv. střádáte během celého roku. Citronová dieta, kterou vám chci představit v dnešním článku, vám pomůže zbavit se nežádoucích kilogramů a to během pouhých dvou týdnů.

K čemu je citronová dieta?

Citronová dieta je založena, jak už její samotný název logicky napovídá, založena na citronech. Ty obsahují kyseliny, které jsou známé tím, že urychlují funkci metabolismu, díky čemuž pracuje daleko více a my tak můžeme rychleji a efektivněji hubnout.

Dále v citronech najdeme velké množství vitamínu C, který je užitečný nejen pro posílení imunitního systému, ale slouží i jako silný přírodní antioxidant. Citronová dieta by se měla držet po dobu dvou týdnů, během kterých se vaše tělo dokonale očistí a zbaví usazených toxinů i nějakých těch kilogramů.

Jak na to?

Dodržovat citronovou dietu je vlastně úplně jednoduché, nehledejte na tom nic složitého. První den začnete tak, že vymačkáte šťávu z jednoho citronu a smícháte ji se sklenicí vody. Směs poté vypijete na lačný žaludek.

Druhý den je potřeba dávku citronové šťávy zdvojnásobit. První sklenici vypijete opět ráno na lačný žaludek, druhou sklenici vody s citronovou šťávou poté vypijete před obědem.

Každý další den pak množství citronu vždy o jeden zvyšte, takže třetí den vypijete celkem 3 sklenice, čtvrtý den čtyři sklenice, pátý den pět sklenic vody s citronovou šťávou a tak dále.

Pozor, změna

Změna nastává od 9. dne, kdy nebudete přidávat počet citronů, ale naopak je omezíte pouze na 1 citron denně a to až do 13. dne. Poslední den vymačkáte šťávu ze tří citronů, tu smícháte s deseti sklenicemi vody a jednou lžící medu. Tuto směs poté budete pít po celý den.

Sdílejte článek