Cizí pes doběhl k muži na ulici, chytl ho za rukáv a táhl ho neznámo kam. Ten se sice chvíli bránil, ale poté se vydal spolu se psem na ono místo. Když tam přišel, popadl velké kladivo a začal mlátit do země. Proč?

Muž šel jenom tak po ulici, když najednou k němu přiběhl úplně cizí, patrně toulavý pes. Nebyl nijak agresivní, neútočil, ale muže si všímal. Celkově vypadal poměrně nervózně, což muže znepokojilo. Žádné zranění na něm neviděl, stejně jako známky dehydratace, nebo podvýživy. Přesto čekal, co daný pes udělá dále.

Chtěl, aby šel za ním

Pes nepřestával být podivný a bylo vidět, že po muži chce, aby změnil směr své chůze a aby šel za ním. Nejprve mu jenom blokoval cestu a snažil se ho směřovat jinam. Potom začal do muže čumákem strkat, jako by mu chtěl naznačit, že jde špatně. Tím to ale nekončilo, jelikož potom ho pes jenom jemně chytl za rukáv a snažil se ho někam táhnout. Nebylo to agresivní kousnutí, ale skutečně snaha o tom, aby muž šel s ním. Ten si řekl, že toto už je divné a tak se se psem vydal tam, kam ho vedl. I když vůbec netušil, co ho zde čeká.

Uviděl starý kanál, do kterého se rozhodl nahlédnout

Se psem muž došel až ke starému kanálu. Pes mu začal naznačovat, ať se podívá dovnitř. Muž si myslel, že zde pes jenom žije a pravděpodobně chce, aby mu sem přinesl nějaké jídlo nebo vodu. Když se tedy naklonil dovnitř, tak najednou zjistil, že vše je jinak. Starý kanál se sice již nepoužíval, a tak v něm nebyla voda, ale bylo v něm něco, co muže šokovalo. Ihned věděl, že v tuto chvíli musí rychle zakročit, nebo bude pozdě.

Čtěte také: Sváteční sušenky namočené do čokolády se stanou vaším oblíbencem

Popadl velké kladivo a začal hloubit díru

Poblíž byla stavba a dělníci byli zrovna na obědě. Muž neváhal, popadl volně ležící velké kladivo a začal se do betonového kanálu dobývat. Práce to byla těžká, ale on věděl, že to musí udělat. Souviselo to s tím, co zde našel. Bylo tam několik štěňat, které do kanalizačního otvoru patrně spadly a nemohly se dostat ven. A díra byla tak malá a úzká, že se tam nedostala ani fena tohoto psa. To byl důvod, proč začala hledat pomoc mezi dospělými lidmi.

Práce se podařila a kanál byl otevřený

Byla to těžká práce a bylo třeba mnoho síly, aby betonová deska povolila. Nakonec se tak stalo a muž ji mohl konečně nadzvednout. Díky tomu byl celý kanál najednou otevřený. Fenka neváhala a okamžitě skočila dovnitř a začala ven vynášet jedno štěně za druhým. Ta zde patrně nebyla dlouho, jelikož jim nic nebylo. A to vše díky danému muži, který nebyl lhostejný a dokázal pomoci.

Bylo vidět, že radost ze svého činu má nejenom muž, ale i fenka. Když byla její štěňata na svobodě, jasně vyjádřila svůj vděk. Začala se k muži lísat, aby cítil, že ho má ráda a že mu tímto způsobem děkuje. Nebýt jeho, štěňata by pravděpodobně nepřežila.