Co děti potřebují? Není t vzdělání, ale láska. Tyto rady změní i vaše chování ke svým vlastním potomkům -
Menu

Co děti potřebují? Není t vzdělání, ale láska. Tyto rady změní i vaše chování ke svým vlastním potomkům

Všude možně se můžete dozvědět celou řadu rad, informací a tipů, které jsou zaměřeny na to, co je pro vašeho potomka nejdůležitější. Velmi často se setkáte s informací tom, že tím nejdůležitějším pro něho bude především vzdělání. A to z důvodu, že díky dobrému vzdělání bude mít váš potomek dobrou práci a dostatek peněz. Ty ale nejsou v životě vše. Jsou i jiné priority. Na ty je dobré se zaměřit ve chvíli, kdy máte v plánu vašeho potomka vychovávat. Více než vzdělání si totiž zaslouží lásku.

Proč právě láska?

Dětství je období každého z nás, kdy získáváme znalosti, zkušenosti, stejně jako nové pohledy na svět. Jedná se také o období, během kterého se dětská mysl formuje a jeho tělo se vyvíjí. Zapomínat nesmíme také na fakt, že toto je i období, během kterého je člověk nejvíce zranitelný. Je mnoho věcí, které se mohou dítěte dotknout a které ho mohou poznamenat. A to je důvod, proč je to právě láska, která je tak důležitá. Díky lásce dítě všechny nástrahy ve svém životě bez problémů zvládne.

Mějte své děti rády

Tím, že svým dětem projevíte lásku, ukazujete také to, že jste jejich oporou. Že se na vás mohou spolehnout a že mezi vámi panuje vzájemná důvěra. Co je naopak velký problém, to je situace spojené s tím, kdy místo lásky dáváte dětem mnoho starostí. Kdy na ně máte až přehnané požadavky, nebo je dokonce zatěžujete svými problémy. Je třeba říci, že běžné domácí povinnosti na mysli nemáme. Máme však na mysli to, co dítě stále více odnáší na druhý břeh. Tedy na břeh dospělých lidí,  i když vaše dítě by mělo být stále na břehu druhém, což dokládá i jeho samotný věk.

Dělejte to, co děti chtějí

Nechte svého potomka ať vám sám řekne, nebo ať vám dá sám najevo, co chce. Uvidíte, že je to právě láska, kterou vyhledává a kterou vyhledávat bude. Někdy vám dítě vyrobí dárek, jindy samo o sobě pomůže. Dále se přijde pomazlit, rádo se přitulí, nebo k vám ulehne do postele, či chce, abyste mu byli na blízku, když usíná. Všímejte si toho, co váš potomek dělá a co po vás chce. Nejde o nic jiného, než o projevy lásky. Takové, které vám nejenom dává, ale které chce i od vás. A ty jsou důležitější, než neustálé poučování, nebo dokonce jeho přetěžování. To si mnoho rodičů neuvědomuje.

Co děláte ve skutečnosti?

Zkuste se zamyslet nad tím, jak se ke svém u dítěti chováte. Kolikrát za vámi váš syn nebo dcera přišli a kolikrát od vás chtěli lásku? A jaká byla vaše reakce? Neměli jste čas? Měli jste moc práce, věnovali jste se mu jenom pár desítek vteřin? Nebo jste ho poslali dokonce pryč, či jste upřednostnili televizi nebo počítač? Zamyslete se nad tím, kolikrát jste toto udělali a kolikrát jste své dítě nechali bez toho, co potřebuje nejvíce tedy bez lásky.

Budou chtít více? To nevadí

Ano, vyžadovaná láska se může stupňovat. To přece není problém. Je lepší být s dítětem více, než následně litovat chvil, kdy jste na něho neměli čas. Žijeme v době, která přináší mnohá rizika. Nikdy nevíme, co bude druhý den a jak se náš život změní. To je vhodné mít na paměti. Proto je lepší dát jeden den raději více lásky, než potom litovat, že jste na něco podobného neměli čas.

Vaše dítě bude tím nejlepším

K čemu dostatek lásky vede? Sami z toho budete překvapeni. Dítě bude milé na všechny okolo. Bude se snažit pomáhat ostatním. Bude se jim věnovat a bude jim být na blízku. Naučí se o něco slušně žádat, naučí se děkovat, stejně jako bude lépe rozlišovat mezi tím, co může a co nemůže. Samo se začne vyvíjet a v zdělávat tou pravou cestou. A to jen díky tomu, že mu budete projevovat lásku a tím posilovat vzájemnou důvěru.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tohle vám vžene slzy do očí. Tato žena umírala na…

Když člověk onemocní, není to nic příjemného. A to mluvíme o běžných nemocích. Pokud člověk onemocní tou, která je téměř…
PR články

Chcete si doplnit vzdělání? Zkuste studium MBA

Ke studiu MBA se můžete rozhodnout i v okamžiku, kdy už věkově dávno nepatříte mezi klasické studenty. Získat titul Master…
ZE ŽIVOTA

Šokující odhalení je konečně tady. Proč lidé z této populace…

Malá populace lidí je unikátní tím, že o nich lze říci, že žijí tak, že se to vymyká všem statistikám…
ZE ŽIVOTA

Tento muž nemá ani nohy, ani ruce. Přesto se rozhodl…

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. Bohužel si to mnoho lidí neuvědomuje. Tedy spíše si to neuvědomují ti, kteří…
ZE ŽIVOTA

Spolu žili a spolu také zemřeli. Tento pár spolu žil…

Mnoho lidí vám řekne, že opravdová láska vůbec neexistuje. Že je to něco, co je vymyšlené a že realita je…
ZE ŽIVOTA

Ani anděl strážný či jiný ochranitel nedokáže eliminovat těchto 5…

Andělé strážní jsou nadpřirozené bytosti, o kterých se hovoří ve smyslu toho, že dokážou chránit každého člověka od řady zlých…