Co je tento zvláštní a krásný tvor zač? Není to malý tygr, ale nejkrásnější tvor na světě. Počkejte, až ho uvidíte

Smysly nás občas umí dokonale zmást. Znáte ten pocit, když něco sledujete nebo posloucháte, a jste si jistí, že víte přesně, o co se jedná. Jste skálopevně přesvědčeni a nikdo nemá šanci, aby vás přesvědčil o paku. Jste dokonce ochotni se vsadit o své vlastní boty, abyste ostatní přesvědčili o své pravdě. Pak ovšem přijde hrůzné zjištění. To, o čem jste se až doposud domnívali, že víte, co je, je ve skutečnosti něco úplně jiného. Celý svět se vám najednou promění a vy musíte domů naboso, protože jste v sázce prohráli vlastní boty. Než se tedy budete vsázet o to, že na těchto fotografiích jsou tygři, raději počkejte.

Hrdý majitel

Jeden z majitelů domácích zvířat je velmi hrdý. Vlastní totiž druh, který nemá jen tak někdo. Tato nádherná zvířata jsou jedinečným druhem, který se vyskytuje jen velmi vzácně. Ti bystřejší z vás, kteří už se na fotografie pořádně podívali, jistě dobře ví, že na snímcích není tygr, ale kočka. Nejde ovšem o jen tak ledajakou kočku. Tako kočka, která vypadá jako tygr, je nejkrásnější kočkou na světě, alespoň to tvrdí jejich belgický majitel Thor. A mnozí lidé s ním opravdu souhlasí.

Kočka jako kočka

Když se podíváte blíže na fotografie, můžete zkusit odhadnout, o jakou kočku se vlastně jedná. Ve skutečnosti se jedná o směs divoké kočky a kočky krátkosrsté. Právě tato kombinace je zodpovědná za vzory, které připomínají srst tygra. A není to ani tak daleko od pravdy. Jistě všichni víte, že kočka je šelma kočkovitá stejně jako tygr. Tyto dvě zvířata toho mají spolu tedy hodně společného.

Čtěte také: Pil tento nápoj každý den a dožil se 152 let!

Tygr domácí?

Jediným rozdílem je, tuto nádhernou kočičku si můžete chovat doma, zatímco tygr by se vám v bytě asi moc nelíbil. Jsou ovšem případy, kdy si lidé tygra ochočili a nechali si ho doma. K tomu je ovšem potřeba mít větší prostor a finance na pořádné krmení. Mnohem lepší je pořídit si tuto majestátní kočičku s nádhernýma zelenýma očima.