Co můžete dělat proti nechtěným chloupkům na obličeji

Chloupky na obličeji jsou problémem zejména u žen. Některé ženy mají tyto chloupky nenápadné: jsou jemné a světlé, ale když zasvítí slunce, jdou vidět a kazí celkový vzhled. Jiné ženy bojují ještě s horším problémem, a tím jsou tmavé a houževnaté chloupky. Těch si všimnete i z větší vzdálenosti a bohužel k tomu nemusí ani svítit slunce. Všechny tyto chloupky mají za následek to, že působí jako vada na kráse. Níže je několik ingrediencí, které můžete najít ve své kuchyni a použít je k odstranění nežádoucích chloupků.

Cukr a med

Jedná se o cenově dostupnější metodu k vyřešení tohoto problému, která je bohužel někdy podceňovaná. Připravte si tyto ingredience v následujícím množství:

· 1 lžíce medu,

Čtěte také: Domácí kondicionér pro velmi poškozené nehty

· 2 lžíce cukru,

· 1 lžíce vody.

Nejprve se snažte cukr rozpustit ve vodě a poté vmíchejte také med. Aplikujte tuto směs na postižené oblasti. Opakujte podle potřeby. Cukr je známý tím, že odstraní odumřelé buňky z pokožky. Med zase pokožku vyživí.

Kurkumová pasta

Proč právě kurkuma? Obsahuje totiž přírodní prvky, které dokážou zpomalit nebo dokonce zastavit nežádoucí růst chloupků. Její výhodou je ale také protizánětlivé a antioxidační poškození, díky které bude vaše pokožka lesklá a zářivá. Na přípravu kurkumové pasty si připravte následující ingredience:

· 3 lžíce mleté kurkumy,

· 125 ml studeného mléka,

· voda.

Pastu si pak vyrobíte tím, že smícháte kurkumu s mlékem. Pokud se vám pasta zdá příliš hustá, můžete ji trochu naředit vodou. Poté, co získáte dostatečně hustou kurkumovou pastu, naneste ji rovnoměrně na obličej a nechte působit 15 až 20 minut. Poté pokožku omyjte suchou žínkou.

Banán a ovesné vločky

Smíchejte si dvě lžíce ovesných vloček a jeden rozmixovaný zralý banán. tuto směs naneste na obličej a nechte působit 10 až 15 minut. Poté opláchněte vodou.

Čočka a brambory

Žlutou čočku si namočte přes noc. Druhý den nastrouhejte syrový brambor a šťávu z něj vymačkejte k namočené čočce. Čočku můžete drtit ve hmoždíři nebo rovnou v mixéru. Na konec ještě přidejte lžičku medu a trochu limetkové šťávy. Nanášejte na postiženou oblast. Jakmile pasta zaschne, odstraňte ji prsty.

Citron a pomeranč

Ze sušené kůry pomeranče a citronu a trochy medu s vodou si připravte pastu, kterou nanesete na obličej. Nechte působit 15 až 20 minut a poté smyjte.