Co můžete očekávat od pití vody s citronem?

Víte moc dobře, že na internetu se toho dočtete opravdu mnoho. Záleží pak jen na vás, jaké informaci si pak vezmete k srdci a jaké se vám budou jevit jako hloupost. Nejvíce tam najdete zaručených receptů, jak zhubnout, a to hned několik kilogramů jen za pár dní. Mnoho lidí tomu uvěří a ohrožují tak nevědomky své zdraví. Hubnout by se přitom mělo pomalu a postupně, abyste ztracené kilogramy zase rychle nenabrali zpátky.

Nápoje mají na naše zdraví a tělo velký vliv

Nápoje, které pijeme, mají velký vliv na to, jak se budeme cítit. Mnozí dávají přednosti obyčejné vodě, někdo pije celý den čaje nebo sladké limonády. Každý máme to svoje a právě nápoje mohou být alfou a omegou v hubnutí. Na internetu najdete mnoho receptů na nápoje, které vám vyčistí střeva, odvodní vás nebo vám nastartují metabolismus. Jedním z takových je právě horká voda s citronem, který by měla hubnutí pomoci. Je tomu ale opravdu tak? Můžete to vyzkoušet.

Citron je potravina, která je v kuchyni a nejen tam, hojně využívá. Kyselina citronová nebo šťáva z citronu dokáže také pomoci při úklidu, s její pomocí si také můžete vybělit prádlo. Citron obsahuje kromě vitaminu C i další vitaminy a minerály, které pomohou nastartovat vaše tělo. Stačí si ho jen pravidelně přidávat do teplé vody, kterou každé ráno vypijte. Můžete to udělat jako jedna žena, která se rozhodla vyzkoušet, jestli to na její tělo bude mít vliv.

Čtěte také: Jak poznat, když před vámi žena skrývá nevěru nebo jiná tajemství?

Pravidelně pak popisovala, jak se její tělo mění a jak se cítí poté, co vypije horkou vodu s citronem. Vymačkala si rovnou polovinu citronu do sklenice s vodou. Žena předtím začínala svůj den kávou, kterou nyní vyměnila právě za vodu s citronem a sledovala, jak se její tělo mění. Nezáleží ale jen na těle, proměnila se také její psychika. Jestli vás zajímá, jak to celé dopadlo a zda má smysl zkoušet tuto „dietu“, můžete číst dál.

Stačí vodu uvařit, nechat vychladnout a poté vymačkat citron

Je to velmi jednoduché. Místo kávy si připravte citron, dejte vařit vodu, nechte ji pak vychladnout a vymačkejte do ní půlku citronu. Účinky vás možná překvapí, rozhodně ale stojí za to to vyzkoušet. První den se budete cítit velmi zvláštně. Pokud jste zvyklí snídat kávu, citron může být nepříjemná změna. Začínat ale svůj den hydratací je to nejlepší, co můžete udělat. Donutíte se během dne k vypití více vody a zůstanete hydratovaní.

Druh den žena dala vodu do mikrovlnky, aby ušetřila čas a vodu měla stejně horkou. Také druhý den se cítila nabitá energií a měla pak větší motivaci po celý den pít. S tím má mnoho lidí problém. Někteří za celý den vypijí pouze litr nebo i méně vody, což má za následek nejen dehydrataci, ale můžete také omdlít, mít bolesti hlavy a také se vám nebude dařit zhubnout. Vaše tělo potřebuje vody, a to nejlépe obyčejnou, doplněnou o ovoce nebo bylinky.

Na tento rituál si brzy zvyknete

Třetí den si již zvyknete na vodu s citronem, která se vám a začátku zdála nedobrá. Žena sice nemohla říct, že by se ráno na vypití těšila, zároveň ale věděla, že pro své tělo je to dobré a může ho tím nastartovat. Byla v polovině svého experimentu a nemohla se dočkat konce. Přiznala, že kávu nevypustila úplně, ale už si zvykla na rutinu vymačkání citronu do horké vody a následného vypití. Pátý den už tento rituál přijala za vlastní a bylo to pro ni zcela přirozené.

Je to přirozená hydratace, která by vám během dne mohla chybět. Kdo není zvyklý pít tolik vody, bude možná překvapen, protože citron vás k tomu donutí. Citron ale nedokáže odstranit z těla toxiny, jak tvrdí mnozí odborníci. Citron ale pomůže k tomu, aby orgány udělaly svou práci dobře. Citron také pomůže ke správné hydrataci, podle výzkumů není pravda, že by pomohl zhubnout.

Mělo pití vody s citronem nějaká pozitiva?

Žena našla mnoho výhod, které pro ni nastaly po vypití citronové vody. Všimla si, že se jí zlepšila funkce gastrointestinálního systému, také viděla rozdíl při menstruaci, která byla méně bolestivá. Citron společně s teplou vodou totiž uvolní žaludeční svaly a zmírní bolesti. Krevní oběh se také zlepší, a budete mít o mnoho méně křečí. Dávejte si ale pozor, abyste to s citronem nepřeháněli, protože si můžete narušit například zubní sklovinu. Kyselé nápoje je vhodné pít brčkem.

Po citronu se může objevit také pálení žáhy. Jedná se o pocit pálení a bolesti na hrudi. Jestli máte takové příznaky, které trvají delší dobu, měli byste navštívit lékaře a přestat pít vodu s citronem, který vás může dráždit. Nic nepřehánějte, a pokud na svém těle vidíte, že mu citron nedělá dobře, experiment ukončete a raději se zaměřte na vaše uzdravení.