David Hampl
1 srpna, 2019

Karel Gott, nejlepší a nejúspěšnější český zpěvák všech dob, o kterém se poslední dobou hodně mluvilo především v souvislosti s jeho životním jubileem. Právě při této příležitosti vznikla i řada televizních pořadů a rozhovorů s mnoha kolegy a kolegyněmi Karla Gotta, kteří na něj v nejrůznějších souvislostech vzpomínali a prozradili také některé dosud nezveřejněné informace nejen z jeho profesního, ale také osobního života. Jednou se známých osobností, která se vyjádřila například i k tomu, jak Karla Gotta změnilo jeho manželství s Ivanou, byla i zpěvačka a dlouholetá kolegyně Hana Zagorová.

Karel Gott ji pomohl poznat ty „správné“ lidi

Ona sama se s Karlem zná už více než padesát let, a dokonce prozradila i to, že v mládí do něj byla, tak jako mnoho dalších žen, platonicky zamilovaná. Líbily se jí nejen jeho písně a hlas, ale také jeho vždy galantní a laskavé chování. Dodnes si pamatuje na večírek, který se konal po skončení ankety Zlatý slavík v roce 1968, na kterém se jí Karel jako vítěz velmi ochotně věnoval a představil ji, tehdy neznámou začínající zpěvačku, všem důležitým lidem z branže, což by rozhodně ne každý udělal.

Další vlastností, které si Hana Zagorová na Karlu Gottovi váží, je jeho absolutní profesionalita - zpěv a zájem jeho publika, pro něj vždy byly a dodnes jsou naprostou prioritou, která je důležitější než vše ostatní. I to bylo pravděpodobně jedním z důvodů, proč Karel Gott dlouhá léta zůstával, jak se říká, „zapřisáhlým starým mládencem“. Měl sice mnoho obdivovatelek i vztahů, ale nikdy se nechtěl vázat, manželství pro něj znamenalo konec svobody, nudu a stereotyp, a toho se obával. Proto bylo pro Hanu Zagorovou, stejně jako pro celý národ, poměrně velkým překvapením, když se Karel Gott po letech přiznal k otcovství hned dvou dcer, Dominiky a Lucie. Nikdy s nimi, ani s jejich matkami, ale nežil a netvořil klasickou rodinu.

Svatba s Ivanou byla pro všechny překvapením

V roce 1998 se ale seznámil s Ivanou Macháčkovou a věci se začaly pomalu měnit. Jako první z jeho přítelkyň se natrvalo nastěhovala do jeho vily a v dubnu roku 2006 se jim narodila dcera Charlotte Ella, kterou také jako své první dítě Karel Gott od narození vychovával. To vše veřejnost přijala jako skutečnost, že vzhledem ke svému věku se Karel Gott rozhodl přeci jen trochu usadit.

To, co se ale stalo sedmého ledna roku 2008, přesto vůbec nikdo nečekal. Karel Gott si v americkém Las Vegas vzal Ivanu po devítiletém vztahu za manželku a o několik málo měsíců později se jim narodila i druhá dcera Nelly Sophie. Mnoho lidí tehdy spekulovalo, proč se Karel Gott rozhodl pro svatbu právě v Las Vegas. Důvody jsou při nejmenším dva, jednak měl k tomuto místu velmi osobní vztah, protože ve druhé polovině šedesátých let tu strávil několik měsíců a začal tu vlastně svoji zahraniční kariéru, a jednak je Las Vegas známé jako místo, kde se bez příprav a beze svědků bere spousta známých lidí.

Ivana je ta pravá

Nečekaná svatba Karla Gotta vyvolala bouřlivé reakce nejen v mediálním světě, ale i mezi obyčejnými lidmi. Většina lidí a kolegů ale manželství Karlovi a Ivaně přála, protože věděli, jaké zázemí mu Ivana po celá léta vytváří a že vždy věrně stojí po jeho boku, což se potvrdilo i o několik let později, když Karel Gott bojoval s těžkou nemocí a je to pravda i dnes. Karel Gott se o lásce k Ivaně veřejně několikrát vyjádřil a vždy měl pro svou ženu jen slova obdivu a díků. Řekl také, že jejich svatbou pro něj začala úplně nová životní etapa. Ke svatbě a manželství Karla s Ivanou se vyjádřila i Hana Zagorová, která řekla, že Karla Gotta za jeho krok oženit se velmi obdivovala a naprosto chápala, proč se rozhodl pro tajnou svatbu daleko v zahraničí, chtěli si totiž svatbu užít v soukromí, bez medií a je velmi ráda, že se jim to povedlo. A navíc ví, že Karel je s Ivanou velmi šťastný.

Sdílejte článek