Co o vás prozradí barva očí: Budete se divit, ale oči jsou branou do duše a odhalí váš charakter! PODIVNÉ VĚCI VYJDOU NA POVRCH

Barva očí je dána biologicky, to je bezesporu pravda. Vědci však zjistili, že existuje souvislost mezi barvou očí a osobnostním charakterem daného člověka. Na základě zkoumání barvy očí a charakterů daných osob zjistili, že konkrétní barva vykazuje společné rysy. Není to poprvé, kdy byl tak výzkumem potvrzený fakt, že oko je úzce spojeno s mozkem a jeho fungováním a je možné na základě barvy očí vystihnout povahu člověka.

Modré oči

Modrá barva očí je poměrně běžná, byť je způsobena recesivním genem. Existuje však široká škála modrých očí od hravé dětské modré po pomněnkovou, svůdnou středomořskou modř až po tmavě šedomodrou barvu. Modroocí bývají považováni za krásné a přitažlivé jedince, na ostatní působí uklidňujícím dojmem. Studie však ukazují, že světlovlasí a modroocí lidé trpí nižším sebevědomím, jsou také méně agresivní vůči okolí. Překvapením bylo zjištění, že první modrooký muž se objevil teprve před 16 000 lety, kdy vznikla první modrooká mutace.

Hnědé oči

Hnědoocí lidé jsou považováni za důvěryhodné i něžné zároveň. Po světě chodí hnědookých nejvíce, proto jsou na pohled méně žádoucí vzhledem k ostatním barvám očí. O to více značí spolehlivost a loajalitu. Současně hnědé oči značí životní energii a odhodlání.

Čtěte také: Tohle Vám zaručeně zlepší náladu. Malé dítě a kočka vedou družný rozhovor. Co si povídají, co přitom dělají a jaká je reakce kočky a dítěte? Pokud se nezačnete smát, nepobaví vás už nikdy nic!

Zelené oči

Zelená značí magii a zelená barva očí je také nejvzácnější. Často se pojí s rudými nebo tmavě rezavými vlasy. Zelená barva očí je tajemná, nejen v pohádkových příbězích je proto zelené oko symbolem magických sil. Zelené oči značí také sílu a energii.

Oříškové oči

Barva lískových oříšků je směsicí hnědé a zelené, v některých případech se zdají oči žluté v závislosti na lomu dopadajícího světla. Lidé s touto barvou očí jsou spontánní a veselí, obvykle v kolektivu oblíbení a mají mnoho přátel. Zlobivost značí kombinace oříškové se zelenými odlesky.

Šedé oči

Také ne zcela typickou barvou je šedá. Tato barva očí se vyskytuje s odstíny modré nebo zelené. Značí jemnost a vážnost. Šedé oči prozrazují moudrost, něžnost a jedinečnost. Kromě toho jsou nositelé těchto očí statisticky nejméně agresivní.

Černé oči

Černé oči, to je zodpovědnost. Lidé s černýma očima jsou důvěryhodní a považováni za zodpovědné, ostatní od nich často žádají radu. Také jsou sympatičtí a rádi potěší ostatní. Vedou spořádaný život, jsou praktičtí a v komplikovaných situacích opatrní. A mimochodem, jsou skvělí milenci!