Co o vás řekne vaše ruka? Podívejte se délku vašich prstů a jejich postavení. Víte, kterému z daných obrázků vaše prsty odpovídají? Pokud ano, můžete se o sobě dozvědět celou řadu zajímavých věcí. Jsou pravdivé? -
Menu

Co o vás řekne vaše ruka? Podívejte se délku vašich prstů a jejich postavení. Víte, kterému z daných obrázků vaše prsty odpovídají? Pokud ano, můžete se o sobě dozvědět celou řadu zajímavých věcí. Jsou pravdivé?

V současné době je ideál krásy často spojován s ideálním tělem, především jeho proporcemi a tvarem. Tvar těla nebo některých jeho částí nám však může prozradit i mnoho jiných zajímavých a důležitých informací, například o naší povaze či určité predispozice k nejrůznějším onemocněním. Jednou z částí těla, ze které se dá mnohé vyčíst, jsou ruce. Již odnepaměti lidé věří tomu, že z ruky, především z prstů a dlaně se dá vyčíst mnoho informací.

Proč se podívat se na své prsty

Ne nadarmo se říká, ukaž ruku a já ti řeknu, jaký jsi. Rozhodující je nejen tvar a délka prstů, ale také velikost dlaně či šířka kloubů. Dnes se společně zaměříme především na prsty naší ruky. Existují totiž studie potvrzující souvislost mezi délkou prstů a naší osobností. Délka prstů závisí především na hladině mužského hormonu testosteronu, kterému byl zárodek vystaven ještě v matčině děloze, a testosteron může mít poměrně zásadní vliv na formování osobnosti. Chcete se dozvědět něco více sami o sobě? Tak se podívejte na svou levou ruku, porovnejte ji s našimi třemi obrázky a vyberte ten, kterému se vaše ruka a délka prstů nejvíce podobá. Proč levá ruka? Protože levá ruka je tak zvaně dědičná, a z levé ruky lze tak určit naši životní cestu.

Obrázek číslo 1

Pokud je váš ukazováček kratší než prsteníček, jste velmi charismatickou a atraktivní osobou. Vaše okolí vás má rádo pro vaši komunikativnost, odhodlání a optimismus. Nikdy se nevzdáváte, naopak se snažíte vymyslet jiné řešení., zároveň jste odvážní a nebojíte se riskovat. Tyto vlastnosti jsou i důvodem toho, proč jste ve svém životě úspěšní. Vaše výkonnost a cílevědomost vám pomáhá v dosahování i vysokých a nesnadných cílů. Vždy dosáhnete toho, co chcete. Důvodem, proč je vás prsteníček delší než ukazováček, je vysoká hodnota testosteronu.

Obrázek číslo 2

Pokud patříte naopak k lidem, jejichž ukazováček je delší než prsteníček, pak věřte, že jste velmi soběstačnými a sebevědomými osobnostmi. Lidé vám věří a následují vás. Zároveň ale nejste nikterak dominantní a impulzivní, naopak mezi vaše vlastnosti patří klid a vyrovnanost. Jste přemýšliví a každé rozhodnutí, které musíte ve svém životě udělat, ať už pracovní či osobní, pečlivě zvážíte. Nemáte rádi ukvapené závěry či spontánní rozhodnutí.

Obrázek číslo 3

V případě, že máte oba dva prsty, tedy ukazováček i prostředníček stejně dlouhé, patříte mezi velmi mírumilovné, vyrovnané a pečlivé osoby. Ve svém životě se snažíte s každým vyjít, a zabránit tak možným konfliktním situacím, ke kterým by mohlo dojít. Vždy se snažíte pomoci svému okolí a jako přátelé i životní partneři jste velmi spolehliví a věrní. Máte optimistický, pozitivní pohled na svět a snažíte se v každé situaci i na každém člověku najít něco dobrého.

Co ještě prsty prozradí?

Délka našich prstů na ruce ale může především ženám poodhalit i riziko vzniku jednoho nepříjemného onemocnění, konkrétně osteoartrózy neboli degenerativního onemocnění kloubů. K zjištění predispozice k tomuto onemocnění je také důležitý poměr délky mezi ukazováčkem a prsteníčkem. Ukazuje se, že ženy, které mají ukazováček kratší než prsteníček, mají až dvojnásobně vyšší riziko vzniku osteoartrózy. U mužů se tato souvislost neprokázala. Ženy, které tedy mají ukazováček kratší než prsteníček, by tedy měly dbát na dostatečný příjem vápníku a také pravidelně cvičit. Vhodnými sporty jsou především plavání či chůze, které klouby zbytečně nepřetěžují. A malá rada na závěr, podívejte se na malíček vašeho partnera i partnerky. Malíček totiž souvisí se sexuálním apetitem. Jak? Čím silnější je tento prst, tím náruživější člověk bývá. Naopak lidé s úzkými malíčky bývají spíše stydlivější a zdrženlivější.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…