David Hampl
30 května, 2019

Blížíte se k železničnímu přejezdu, na kterém se rozsvítí červená světla? Pro vás jako pro řidiče to samozřejmě znamená povinnost zastavit. To proto, že za chvíli se spustí dolů také závory a za chvíli dojde i k tomu, že pojede vlak. Nutno říci, že když člověk musí čekat na závorách, je obvykle naštvaný. To proto, že ho přejezd zdržuje a tak hrozí, že do cíle své cesty dojede pozdě. Jsou ale i situace, kdy může dojít k opačnému efektu. Řidič stojící na přejezdu se dokonce i pobaví. Nevěříte?

Nemusí to být jenom vlak, který pojede

Co obvykle očekáváme, pokud se zastavíme na přejezdu u závor? To, že pojede vlak. Jsou ale i případy, kdy to může být nějaká technická vlaková souprava, která je určená k pracím, ale i k řešení problémů na kolejišti. A právě to se stalo tomuto řidiči, který celou situaci natočil. Ještě že tak, protože to co viděl, to by mu asi nikdo neuvěřil. Jedná se o situaci, která je opravdu hodně komická. Přesvědčte se sami.

Když to nejede, je třeba tlačit

Stalo se vám někdy, že vám nejel automobil a tak jste ho museli kousek tlačit? Není to zase až tak nic výjimečného. A teď si představte, že vám nejede železniční drezína. Co v tomto případě udělat? Zaměstnanci drah se rozhodli, že zkusí to stejné, jako když jim nejede auto. Rozhodli se vystoupit a začít tlačit. Moc dobře to sice nešlo, ale drezínu i s vozíkem nakonec dokázali dát do pohybu. A tak přejezdem neprojela klasickou rychlostí, poháněná dieselovým motorem, ale projela zde krokem, poháněná lidskou silou.

Všichni, co danou situaci viděli, byli pochopitelně náležitě pobaveni. Není se čemu divit. Také by vám daná situace přišla komická? Můžete se o tom přesvědčit. A to díky jednomu z řidičů, který neváhal a při čekání vytáhl svůj mobil a vše začal natáčet. Není divu, že se toto video z železničního přejezdu stalo ihned velkým hitem sociálních sítí.

Sdílejte článek