Co se stane, když 9 dní nebudete jíst žádný cukr?

Cukr je zabijákem, na který si musíme všichni dávat pozor. V dnešní době je téměř nemožné jíst bez cukru, protože se skrývá i ve velmi nepravděpodobných potravinách, včetně chleba nebo rajčatových omáček. Jakmile nad tím začnete přemýšlet, můžete jeho spotřebu omezit na minimum a udělat hodně pro své zdraví. Americká studie to jasně potvrdila na dětech.

Zajímavá studie u dětí

Vědci z Benioff Children’s Hospital of the University of California v San Franciscu (UCSF) provedli studii na 43 dětech ve věku 9 až 18 let. Všichni účastníci byli obézní a měli alespoň jednu metabolickou poruchu. Vědci je požádali, aby 9 dní dodržovaly dietu, která obsahovala nezdravá jídla, ale žádné sladkosti. Děti jedly stejné věci jako obvykle, jen bez sladkostí.

Po dobu studie také nesměly cvičit ani zhubnout. To by negativně ovlivnilo výsledky výzkumu. Navíc je každý den vážili, takže měli neustále k dispozici přesné výsledky. Výsledek po pouhých 9 dnech byl neuvěřitelný a každý rodič by se měl zamyslet nad tím, kolik sladkostí dává svým dětem. Tyto výsledky totiž nepřinesla kompletní změna životního stylu, ale pouze vynechání sladkostí.

Čtěte také: Pravidelná konzumace melounů může mít blahodárný účinek na vaše bolavé tělo

Co se stalo, když děti přestaly jíst cukr na 9 dní?

Výsledkem byl pokles diastolického krevního tlaku o 5 milimetrů rtuti (mmHg), pokles triglyceridů o 33 mg/dl a pokles špatného LDL cholesterolu o 10 mg/dl. Hladinu cukru v krvi klesla o 5 mg/dl a hladina inzulínu o třetinu. Všechny děti navíc začaly mnohem lépe chápat signály těla na hlad a sytost, takže se nepřejídaly.

Dokonce i vědci byli překvapeni, k jak výrazným výsledkům došlo během takto krátké doby. Z této studie vyplývá, že kalorie nejsou kalorie. Zdraví dospívajících dětí se zlepšilo, i když stále jedly fast food. Na typu kalorií hodně záleží a cukr je obrovskou přítěží pro metabolismus i další tělesné funkce. Všichni bychom si měli rozmyslet, jestli nám zdravotní rizika stojí za konzumaci sladkého.

Zdroj: newsitamea.gr