Co se stane, když budete jíst denně lněná semínka?

Lněná semínka jsou trochu podceňovanou superpotravinou, kterou by měl pravidelně konzumovat téměř každý z nás. Pro každého nejsou vhodné, ale pro většinu lidí jsou velmi zdravé. Dnes se podíváme na to, jak vám mohou tato drobná semínka pomoci s hubnutím i zdravím. A zároveň zjistíte, kteří lidé by se měli většímu množství lněných semínek vyhýbat.

Pomoc při hubnutí

Lněná semínka obsahují hodně vlákniny, takže podpoří metabolismus a funkci vašeho trávicího systému. Navíc pomáhají redukovat tuky, takže můžete velmi efektivně zhubnout. Vláknina také zajistí, že sníte menší množství jídla a budete velmi příjemně sytí. Díky tomu, že nebudete mít takový příjem potravin, můžete také poměrně hodně zhubnout. A to vše díky lněným semínkům.

sdilejte.to

Vitamínová bomba pro tělo

Tato velmi jemná a nenápadná semínka dodají vašemu tělu obrovské množství vitamínů. Semínka obsahují vitamíny B a E, křemík, jód, draslík, zinek železo a mnoho dalších. Kromě toho obsahují také mnoho omega-3 mastných kyselin, lignany a látky, které snižují cholesterol. Jestli nemáte rádi ryby, lněná semínka jsou skvělou možností, jak doplnit omega-3 mastné kyseliny.

Čtěte také: Proč chodí Američané v domě v botách? Důvod vás překvapí

Přírodní lék mnoha nemocí

Lněná semínka mohou pomoci s léčbou mnoha nemocí a zdravotních problémů. Ať se jedná o zácpu, kardiovaskulární onemocnění nebo kvalitu vlasů, tato semínka vám hodně pomohou. Právě díky tomu, že pomáhají snížit tělesnou hmotnost, se dočkáte mnoha zdravotních pozitiv. Dokonce i vaše vlasy budou vypadat mnohem lépe, když budete pravidelně jíst lněná semínka.

sdilejte.to

Kdo by neměl jíst lněná semínka?

Lněná semínka jsou velmi zdravá a prospěšná, ale bohužel ne pro každého. Jedinci s obstrukcí jícnu, jakýmkoli střevním onemocněním nebo cukrovkou by semínka neměli jíst příliš často. Těhotné ženy by se měly poradit s lékařem, ale příjem vlákniny je v těhotenství velmi důležitý. Musíte jen konzumovat zdravé množství vlákniny, abyste neohrozili zdraví svého dítěte.

Zdroj: sdilejte.to