Co se stane, když dáte jahody do slané vody na 30 minut: Měla jsem tchyni za blázna, když jsem ji přistihla, pak mi ale prozradila k čemu to je

Jahody jsou velmi oblíbeným ovocem, které nám zpříjemňuje letní období. Jen málo lidí má rádo jahody. Jsou sladké, osvěžující, chutné a skvělé afrodiziakum. Mohou se kombinovat s mnoha dalšími ingrediencemi a jejich chuťový oblouk je fantastický. Nejlépe ovšem chutnají jen tak, opláchnuté pod vodou nebo třeba s trochou šlehačky. Představte si ale, že byste toto oblíbené sladké ovoce namočili na půl hodiny do slaného roztoku, resp. do vody se solí. Tušíte, co by se s nimi stalo? Můžete to vyzkoušet a garantujeme vám, že určitě zažijete šok.

Šok během pár minut

Jedna velmi populární sociální síť uveřejnila video s alarmujícím obsahem. Sledovanost tohoto videa se každý den zvětšuje a nikdo nedokáže odhadnout, kolik shlédnutí ještě bude mít. Co je na tomto videu tak báječné? Právě v něm se totiž ukazuje, co udělají čerstvé jahody, dáte-li je na půl hodiny do slaného nálevu. To, co se během krátké chvíle začne s jahodami dít, šokuje naprosto každého. Z tohoto oblíbeného souplodí nažek na jahodovém květním lůžku začnou velmi brzy vylézat malí červíčci.

Červi lezou ven

Můžete se o tom sami přesvědčit přímo doma. Pořiďte si čerstvé jahody ze zahrádky, z trhu nebo z farmy, a pořádně je omyjte vodou. Do mísy nalijte vodu, rozpusťte v ní sůl a počkejte, dokud se sůl zcela nerozpustí. Někteří lidé doporučují přidat také trochu octa. Následně vložte do roztoku jahody a nechte je půl hodiny v něm naložené. Během chvíle začnou z jahod vylézat malí červíčci.

Čtěte také: Další smutná zpráva. Zemřel oblíbený bavič, kterého děti milovali

Zdraví neškodné

Ačkoliv byl tento pokus prováděn jen s jahodami, tak podle zemědělců je možné podobné červíky najít také v jiných plodech, a to velmi hojně. Jde červíky ovocných mušek, které kladou vejce do zralých bobulí. Přestože larvy nevypadají příliš lákavě, po jejich spolknutí se člověku nic nestane. Jsou zdraví neškodné. Červíci těchto mušek se vyskytují v jahodách i dalším ovoci, ale rozhodně se není čeho bát.