Co se stane, když dáte rezavý hřebík do láhve s vodou?

Každý, kdo má doma sklep nebo garáž má určitě také pár rezavých hřebíků. Jistě najdete nějaké, které jste zapomněli nebo je skladujete již velmi dlouho a dala se do nich rez. Při opravách nebo rekonstrukcích je použít nemůžete, ale skvěle se vám hodí při pěstování rostlin doma i na zahradě. Jestli nějaké najdete, rozhodně je nevyhazujte. Můžete je velmi šikovně použít na zahradě.

Železo je velmi prospěšné pro rostliny

Možná se budete divit, ale rezavé hřebíky mohou podpořit metabolismus kyslíku u rostlin. Rostliny to může nejen zachránit, ale také podpořit jejich růst. V těchto starých hřebících se nachází hodně železa, které je pro rostliny velmi prospěšné. Místo drahého hnojiva je můžete využít a zajistit si bohatý růst a zdraví svých rostlin.

Shutterstock

Jestli si rostliny pěstujete doma, můžete tuto metodu použít i na ně. Potýkáte se se žlutými listy nebo máte jednoduše pocit, že se vašim rostlinám nedaří nejlépe? Použijte rezavé hřebíčky a zajistěte jim mnohem lepší zdraví a rychlejší růst. Železo je totiž prospěšné nejen pro lidský organismus, ale také pro rostliny. A díky tomuto triku již nepotřebujete žádná složitá hnojiva.

Jak používat hřebíky na zahradě?

Podívejte se do garáže nebo sklepa a nasbírejte 6-7 hřebíků. Plastovou láhev naplňte do poloviny vodou a vhoďte je dovnitř. Během pár minut uvidíte, jak se barva vody uvnitř změní. Počkejte alespoň 10-20 minut. Potom láhev důkladně protřepejte. Rez se musí ve vodě důkladně rozpustit, než ji budete moci použít na zalévání rostlin na své zahradě nebo doma.

Shutterstock

Vezměte do ruky špičatý nástroj, zahřejte ho nad plamenem a na několika místech udělejte díry do plastového víčka. Potom jděte po zahradě a rezavou vodou zalijte rostliny. Nemusíte používat velké množství vody na jednu rostlinu. Stačí jen malé množství a brzy si všimnete, že jsou rostliny krásnější a zdravější než dřív. Vyzkoušejte tuto metodu a uvidíte, jak skvěle funguje.

Zdroj: tudasfaja.com