David Hampl
11 ledna, 2019

Malování na hrnečky je technika, která je velmi známá a také velmi populární. na druhou stranu ne každý má talent a tak výsledky mnohdy spíše odpuzují, než že by došlo k tomu, že by lákaly na svou krásu. Podobné to měla hlavní postava našeho příběhu. Ani ona nedokázala dobře malovat. A přesto chtěla tvořit krásné designové hrnky, které by byly vhodnou dekorací u ní doma, ale které by byly i vhodným dárkem.

Nová metoda s využitím laku na nehty

Jak se za chvíli přesvědčíte, vytvořit dokonalý hrnek je možné i bez použití barev a štětců. Stačí použít inovativní a zajímavou, a přitom také velmi jednoduchou techniku. Založena je na vyžití něčeho, co má dnes doma v podstatě každá žena. Je to lak na nehty. A ten nemusí nutně končit jenom na rukou a nohou – tedy na nehtech. Může skončit také na hrnečku, kterému dodá dokonalý vzhled.

Co je potřeba?

Není třeba obávat se žádných složitostí. Potřeba jsou věci, které má každá žena doma a pokud by bylo nutné je přece jenom jít koupit, tak stojí doslova pár korun. Základem je plastová nádoba, do které se natočí běžná voda z kohoutku. Dále je třeba připravit si klasický lak na nehty. Fantazii se meze nekladou a tak je na každém, jakou konkrétní barvu se rozhodne zvolit. A co je tou třetí věcí? Samozřejmě hrneček. Nejlépe bílé barvy, na kterém výsledek vynikne nejvíce a nejlépe.

Jaký lak použít?

Je to zcela jedno. To hlavní, co by mělo hrát roli, je barva – tedy konkrétně barvy daného laku. Na značce, ani na variantě nezáleží. Na druhou stranu chceme připomenout, že ty nejlepší a nejkvalitnější by měly přijít spíše na vaše nehty. Tím chceme říci, že na barvení hrnečků plně postačí varianta obyčejná a tedy varianta, která je velmi levná.

Jak na přípravu?

Už podle surovin je jasné, že není třeba jakékoliv složité přípravy. Stačí vzít plastovou nádobu s vodou, do které je postupně přidáván samotný lak na nehty. Důležité je primárně nic nemíchat, ale nechat lak ve své konzistenci tak, jak zůstane, když ho do vody nalijete. Jedině tak se vám dílo povede. Jakékoliv míchání je zapovězeno, jelikož to by mohlo přinést negativní výsledek spojen s tím, že váš hrnek bude obarven spíše celistvě, a to ještě v ne příliš velkém odstínu. Správná varianta je ta, kdy lak drží na vodě a vytváří na ní jasně viditelný film.

Nezapomínejte také na fakt, že hrnečky nemusíte barvit nutně jenom s využitím jedné jediné barvy. Je třeba říci, že využít můžete i dvě, nebo i více barev. Postup je stejný – vždy lak nakapete nebo nalijete na vodní hladinu.

Namáčejte opatrně a rovnoměrně

Nyní již to nejdůležitější. A tím je namáčení samotného hrnečku. Buďte lehce opatrní a postupujte rovnoměrně. Snažte se, aby lak pokryl celý prostor hrnečku, který chcete mít designově vylepšený. Hrneček proto dávejte do vody do různé hloubky, stejně jako se s ním nebojte otáčet. Sami uvidíte, jak barva, tedy jak lak na nehty na jeho vrstvu velmi dobře a také velmi jednoduše přilne. Následně hrneček položte na papírovou utěrku, kde ho nechte okapat. Rozhodně ho nijak neutírejte, jelikož tím byste své umělecké dílo znehodnotili.

Nevíte, jak na to? Pomůže instruktážní video

Jak vidíte, k obarvení hrnečků a vytvoření jejich zajímavého designu není nutné mít ani žádné složité věci, stejně jako není nutné bát se jakéhokoliv složitého postupu. Pokud byste přesto měli barvy z toho, jaký má být výsledek a zda se vám vše povede, nechte se inspirovat v instruktážním videu. V něm uvidíte, že stačí jenom pár minut a rázem máte hrneček, který si zamilujete, nebo který můžete dát jako dokonalý a hlavně originální dárek.

Sdílejte článek