Co se stane, když si do ucha vložíte kus cibule. Proč jste o tom nevěděli dříve?

Máte rádi cibuli? Používáte ji často a nesmí chybět v žádném vašem pokrmu? Věděli jste, že cibule je skvělý pomocník nejen v kuchyni, ale také v medicíně? Přesně tak, naše babičky moc dobře věděli, jak zázračné schopnosti cibule má. Nejen, že umí skvěle dochutit jídlo, ale také umí léčit. Lze z ní připravit spoustu přípravků, lze ji využít mnoha způsoby a získat tak skvělé zdraví. Dnes si ukážeme několik metod, které se rozhodně vyplatí znát. Ne totiž vždy budete mít doma k dispozici nějaké konkrétní léky, nicméně budete mít cibuli, kterou dokážete mnohé zdravotní problémy vyřešit. Pojďte se tedy podívat, k čemu všemu je cibule dobrá a možná budete překvapeni.

Lék našich babiček

Naše babičky moc dobře věděli, že nejlepšími léky jsou přírodní prostředky, které dokáží léčit celou řadu onemocnění. Většina z nich jsou mnohem účinnější než léky zakoupené v lékárně. Každý už se zřejmě s nějakým takovým lékem setkal, například zázvor nebo cibule, o které si teď povíme více. Cibule je úžasný léčebný nástroj, který hojně používaly naše babičky. Přírodní lék, který má schopnosti léčit a hojit to, co nemůžeme mnohdy vyléčit po dlouhou dobu.

Horečka, infekce, krvácení

Cibule dokáže skvěle srazit vysokou teplotu. Mají-li děti horečku, stačí nařezat cibulové kroužky, vložit je do jablečného octa a dát je k uším a do ponožek dětí. Teplota rychle klesne.

Čtěte také: VIDEO: 3 letá holčička se postavila na ledovou plochu, pak začala hrát hudba a sklidila neuvěřitelný potlesk

S cibulí lze také snadno porazit nebezpečné infekce. Stačí si připravit cibulovou pastu z mléka, chleba a soli. Vše smíchejte a natřete s tím poraněné místo, které následně ovažte gázou. Nechte působit přes 2 hodiny a poté opakujte, dokud infekce nezmizí.

Cibule dokáže zastavit krvácení, hojit drobné oděrky a ranky. Jednoduše přiložte cibuli na ránu a ovažte ji gázou. Opakujte, dokud se krvácení nezastaví.

Popáleniny, kašel, zima

Máte popáleninu a máte k dispozici cibuli. Rozřízněte ji, přiložte na popálené místo a držte po 2 minuty. Přidáte-li navíc vaječný bílek, nevzniknou ani žádné jizvy.

Na kašel je přímo ideální cibulový sirup. Stačí si dát kousek cibule do ucha a jít spát. Šťáva se rychleji dostane do krevního oběhu a kašel brzy zmizí.

Na pocit chladu je rovněž ideální konzumovat cibuli. Pokud se cítíte zmrzlí nebo je vám zima, dejte si několik koleček cibule a budete se cítit skvěle.

Migréna, jizvy, bodnutí hmyzem

Bolí vás nepříjemně uši a hlava? Neberte si zbytečně prášky z lékárny, ale vyzkoušejte cibuli, která vám s tím snadno pomůže. Opět stačí dát kousek cibule do ucha, a bolest se rapidně sníží. Máte-li migrénu, proveďte to před spaním. Ráno se budete cítit rozhodně lépe.

Trápí vás nevzhledné jizvy po chirurgickém zákroku? Řízli jste se a vznikla vám škaredá jizva? Třete pravidelně tato místa cibulí a jizvy brzy zmizí.

Pokud vás bodla včela nebo jiný hmyz, rozkrojte cibuli a jednou plochou ji přiložte na bodnuté místo. Sníží se otok, cibule vytáhne jed a hojení kůže se urychlí.