David Hampl
30 května, 2019

Jak vypadá zázvor jistě znáte. Jedná se o poměrně tvrdý a pevný kořen, který má lehce citrusovou vůni a v mnoha případech také štiplavou chuť. Jeho použití může být opravdu všestranné, jelikož se hodí třeba do asijských jídel, hodí se také jako přísada do čaje, ale i různých domácích limonád. Nejenom, že vás zaujme jeho dokonalá chuť. Když ho budete konzumovat častěji, můžete pozorovat i vcelku výrazné změny na vašem těle. Toto je výčet 10 oblastí, kde blahodárně působí. Jaké to jsou?

Nadýmání

Máte problémy s nadýmáním? A kvůli tomu konzumujete různé tabletky, nebo se kvůli tomu vyhýbáte celé řadě jídel? Pamatujte na to, že nadýmání se dá předejít tak, že budete pravidelně konzumovat zázvor. Zařaďte do svého jídelníčku a uvidíte, že problémy s plynatostí budou minulostí.

Trávení

Vyhýbáte se některým jídlům, protože jsou na vás až moc těžká? Pokud ano, máte určité problémy s trávením, které je třeba eliminovat. Jak na to? Zapomeňte na chemické tablety a raději si dejte zázvor. Uvidíte, že se trávení i těžkých jídel zlepší. Ideální, jak budete moci konzumovat opravdu cokoliv.

Nevolnosti

Bývá vám někdy nevolno? Nemyslíme nutně z jídla, jelikož dnes mohou být zcela běžné například ranní nevolnosti. Ženy často trápí také nevolnosti spojené s menstruací, nebo s těhotenství. Zkuste do jídelníčku zařadit zázvor a uvidíte, že vám bude po celý den opět dobře.

Kvalita krve

Nezdravý životní styl se dnes výrazně podepisuje na tom, že lidské žíly a tepny bývají ucpané. A to vede k tomu, že i samotná krev je plná různých nečistot, nebo dokonce sraženin. Pravidelná konzumace zázvoru povede k tomu, že svou krev nejenom důkladně pročistíte, ale také že prospějete její celkové cirkulaci.

Bolesti v krku

Pokud vás začínají trápit bolesti v krku, je nejvyšší čas začít konzumovat zázvor. Ten je velmi dobrý a silným lékem právě na dané problémy. A je jedno, zda je důvodem bolesti v krku nachlazením, nebo něco zcela jiného.

Kašel

Začíná vás trápit kašel? Pokud ano, zkuste ho vyléčit rychle a efektivně. A to přírodní cestou, pomocí kořene zázvoru. Ideální je jeho konzumace například v kombinaci s čajem, nebo v kombinaci s domácí limonádou.

Záněty

Mohou se objevit na různých místech vašeho těla. Může se jednat třeba o klouby, šlachy, stejně jako svaly. Díky pravidelné konzumaci zázvoru je dokážete nejenom rychle eliminovat, ale také zajistíte určitou formu prevence. Dávejte si ho pravidelně a uvidíte, že problémy budou minulostí.

Bolesti hlavy

Je jedno, zda se jedná jenom o mírné bolesti, nebo se jedná o výrazné migrény. Pokud daným problémem trpíte, poradíme vám, jak ho můžete jednoduše eliminovat. A to pomocí zázvoru. Nejenom, že vás bolest rychle přejde, ale případné budoucí bolesti nebudou ani tak časté, ani nebudou tolik intenzivní. Přesvědčte se a uvidíte.

Riziko rakoviny

Snížit riziko jedné z nejobávanějších nemocí na světě se dá i tak, že budete pravidelně konzumovat právě zázvor. Nejenom, že výrazně snížíte šance na to, že se u vás rakovina objeví, ale nelze zapomínat také na to, že pokud už jí trpíte, je možné ji pomocí zázvoru zmírňovat. Je tedy podpůrnou látkou při samotné léčbě.

Pálení žáhy

Trápí vás nejenom po ostrých a kořeněných jídlech a po alkoholu, ale v podstatě kdykoliv? Pokud ano, je konzumace zázvoru na místě. Dopřávejte si ho pravidelně a sami se můžete přesvědčit o tom, že velmi brzy jednotlivé problémy opravdu odezní.

Sdílejte článek