David Hampl
12 března, 2019

Nemoci kloubů se už dávno neobjevují jenom u starších lidí. Mohou přijít doslova v každém věku. A to z mnoha různých důvodů. Pokud jde o výčet různých nemocí, tak musíme říci, že je opravdu celkem široký. My se však zaměříme na nemoci nejznámější. Sem rozhodně patří takzvaná DNA. V tu chvíli může být omezený pohybový aparát vlivem bolesti a celkově špatného fungování. Pokud se tyto problémy objevují i u vás, ukážeme vám 8 přírodních receptů, jak si s problémy poradit. A to proto, že z těla eliminujete nežádoucí kyselinu močovou.

DNA může být způsobena i vaším nesprávným životním stylem

Když se podíváme na důvody dané nemoci, tak je to především zvýšený výskyt kyseliny močové v organismu. A to konkrétně také ve vašich kloubech. Tím, že se zde nachází ve zvýšeném množství dojde také k tomu, že se v kloubech začnou pomalu ale jistě tvořit drobné krystaly. A ty jsou následně původcem bolesti, která vznikne při jakémkoliv pohybu daného kloubu. To proto, že tento krystal naruší samotnou výstelku kloubu. Kromě dané bolesti se objeví pochopitelně i riziko zánětu.

Důvodem vzniku dané nemoci může být dokonce i životní styl. Tedy to, co konkrétně pravidelně konzumujeme. Je třeba dát pozor na stravu, která obsahuje látky, které se označují jako puriny. Ve velkém množství jsou v organismu nežádoucí, jelikož se podepisují právě na nadměrné produkci této pro klouby nebezpečné kyseliny. Základem je tedy jak upravení jídelníčku, tak i to, že vyzkoušíte některou z těchto přírodních metod léčby.

Recept s rajčaty

První tip se týká využití rajčat. Prospěšná je v tomto případě rajčatová šťáva. Tu můžete doma buď vymačkat z čerstvých rajčat, nebo je tu také možnost toho, že si ji v odpovídající kvalitě koupíte. Ideální je denně vypít zhruba 0,5 litru. Nejlépe v dávkách, které budou rozdělené do celého dne.

Recept se zelím a cibulí

Cibule je dlouhodobě doporučována na celou řadu zdravotních problémů. Nyní si jejich počet můžete rozšířit o nemoc, která je označena jako DNA. Recept je velmi jednoduchý, jelikož je jeho základem 0,5 litru vody, do které se přidají 2 cibule, dále 50 gramů bílého zelí a nať petržele. Jedná se o základ vývaru, který vařte zhruba po dobu 30 minut. Poté ho nechte vychladnout a opět vypijte nejlépe ve 3 denních dávkách. Nic nezkazíte ani tím, kdy uvařenou zeleninu následně také sníte.

Recept s olejem

Kvalitní rostlinné oleje jsou pro léčbu různých problémů vždy to pravé. My doporučíme kombinaci sójového oleje a oleje rozmarýnového. A to ve stejném poměru. Následnou směs ale nekonzumujte, jako je tomu u výše zmíněných receptů. Tato směs je určená k tomu, že ji budete na svá kolena mazat. A to opět pravidelně, nejlépe potom třikrát denně.

Recept s cibulí

Máme tu ještě jeden tip, kde hraje hlavní roli cibule. Tentokrát se jedná o variantu, která je poměrně jednoduchá. Základem je 1 litr vody a 1 cibule. Tu nakrájejte na měsíčky, vložte do vody a přiveďte k varu. Poté sporák vypněte a nechte tento odvar louhovat. Když je hotový, stane se nápojem, který pomůže léčit DNU. Ideální je pít vždy 1 litr daného odvaru v průběhu celého dne.

Recept s mangem

Tento recept lehce zavání exotikou. Ničeho se však nebojte, jelikož mango dnes bez problémů koupíte v každém větším marketu. Také si můžete být jisti tím, že si zde lze koupit i samotnou šťávu. Ta se stává základem pro chutné smoothie, kam patří ještě 3 menší mrkve a také 30 gramů jahod a stejné množství ananasu. Tento ovocný koktejl důkladně rozmixujte a následně si dopřejte skvělou chuť, osvěžení a hlavně velkou sílu proti zmíněné nemoci. Pokud by byla konzistence příliš hustá, nebojte se přidat mléko, nebo také vodu.

Recept s kukuřicí

Postup je jednoduchý. Vezměte si 0,5 litrů vody a v ní uvařte kukuřici. Doba vaření je zhruba 15 minut a potom stačí nechat nápoj stydnout. Po tuto dobu si můžete sníst kukuřici. Poté už stačí pouze vypití dané vody. Opět doporučujeme opakovat každý den.

Recept s černým bezem

Nevýhodou tohoto receptu je to, že ho lze vyzkoušet jenom v sezoně. Spočívá totiž v tom, že si vezmete hrst květů černého bezu, které necháte louhovat ve vlažné vodě po dobu 10 minut. Vody plně postačí 0,5 litru. V době, kdy je sezona doporučujeme také připravit si domácí bezinkovou šťávu. To proto, že následně můžete smíchat s vodou danou šťávu a docílíte tak velmi podobných účinků.

Recept s brusinkou

Tento recept je velmi podobný předchozímu. I tady vezmete hrst brusinek, které dáte do 0,5 litru vody. Povaříte zhruba 5 minut a potom necháte louhovat. Až vše vystydne, tak daný odvar vypijete. A i tady je možné najít určitou alternativu, a to v podobě brusinkové šťávy, kterou je možné mít v zásobě a potom ji jenom klasicky smíchat s vodou.

Sdílejte článek