Co způsobuje nemoc zvanou DNA? Jedná se o kyselinu močovou, která se usazuje v kloubech. Jak ji odstranit? Těchto 8 přírodních receptů vám s tím dokáže pomoci -
Menu

Co způsobuje nemoc zvanou DNA? Jedná se o kyselinu močovou, která se usazuje v kloubech. Jak ji odstranit? Těchto 8 přírodních receptů vám s tím dokáže pomoci

Nemoci kloubů se už dávno neobjevují jenom u starších lidí. Mohou přijít doslova v každém věku. A to z mnoha různých důvodů. Pokud jde o výčet různých nemocí, tak musíme říci, že je opravdu celkem široký. My se však zaměříme na nemoci nejznámější. Sem rozhodně patří takzvaná DNA. V tu chvíli může být omezený pohybový aparát vlivem bolesti a celkově špatného fungování. Pokud se tyto problémy objevují i u vás, ukážeme vám 8 přírodních receptů, jak si s problémy poradit. A to proto, že z těla eliminujete nežádoucí kyselinu močovou.

DNA může být způsobena i vaším nesprávným životním stylem

Když se podíváme na důvody dané nemoci, tak je to především zvýšený výskyt kyseliny močové v organismu. A to konkrétně také ve vašich kloubech. Tím, že se zde nachází ve zvýšeném množství dojde také k tomu, že se v kloubech začnou pomalu ale jistě tvořit drobné krystaly. A ty jsou následně původcem bolesti, která vznikne při jakémkoliv pohybu daného kloubu. To proto, že tento krystal naruší samotnou výstelku kloubu. Kromě dané bolesti se objeví pochopitelně i riziko zánětu.

Důvodem vzniku dané nemoci může být dokonce i životní styl. Tedy to, co konkrétně pravidelně konzumujeme. Je třeba dát pozor na stravu, která obsahuje látky, které se označují jako puriny. Ve velkém množství jsou v organismu nežádoucí, jelikož se podepisují právě na nadměrné produkci této pro klouby nebezpečné kyseliny. Základem je tedy jak upravení jídelníčku, tak i to, že vyzkoušíte některou z těchto přírodních metod léčby.

Recept s rajčaty

První tip se týká využití rajčat. Prospěšná je v tomto případě rajčatová šťáva. Tu můžete doma buď vymačkat z čerstvých rajčat, nebo je tu také možnost toho, že si ji v odpovídající kvalitě koupíte. Ideální je denně vypít zhruba 0,5 litru. Nejlépe v dávkách, které budou rozdělené do celého dne.

Recept se zelím a cibulí

Cibule je dlouhodobě doporučována na celou řadu zdravotních problémů. Nyní si jejich počet můžete rozšířit o nemoc, která je označena jako DNA. Recept je velmi jednoduchý, jelikož je jeho základem 0,5 litru vody, do které se přidají 2 cibule, dále 50 gramů bílého zelí a nať petržele. Jedná se o základ vývaru, který vařte zhruba po dobu 30 minut. Poté ho nechte vychladnout a opět vypijte nejlépe ve 3 denních dávkách. Nic nezkazíte ani tím, kdy uvařenou zeleninu následně také sníte.

Recept s olejem

Kvalitní rostlinné oleje jsou pro léčbu různých problémů vždy to pravé. My doporučíme kombinaci sójového oleje a oleje rozmarýnového. A to ve stejném poměru. Následnou směs ale nekonzumujte, jako je tomu u výše zmíněných receptů. Tato směs je určená k tomu, že ji budete na svá kolena mazat. A to opět pravidelně, nejlépe potom třikrát denně.

Recept s cibulí

Máme tu ještě jeden tip, kde hraje hlavní roli cibule. Tentokrát se jedná o variantu, která je poměrně jednoduchá. Základem je 1 litr vody a 1 cibule. Tu nakrájejte na měsíčky, vložte do vody a přiveďte k varu. Poté sporák vypněte a nechte tento odvar louhovat. Když je hotový, stane se nápojem, který pomůže léčit DNU. Ideální je pít vždy 1 litr daného odvaru v průběhu celého dne.

Recept s mangem

Tento recept lehce zavání exotikou. Ničeho se však nebojte, jelikož mango dnes bez problémů koupíte v každém větším marketu. Také si můžete být jisti tím, že si zde lze koupit i samotnou šťávu. Ta se stává základem pro chutné smoothie, kam patří ještě 3 menší mrkve a také 30 gramů jahod a stejné množství ananasu. Tento ovocný koktejl důkladně rozmixujte a následně si dopřejte skvělou chuť, osvěžení a hlavně velkou sílu proti zmíněné nemoci. Pokud by byla konzistence příliš hustá, nebojte se přidat mléko, nebo také vodu.

Recept s kukuřicí

Postup je jednoduchý. Vezměte si 0,5 litrů vody a v ní uvařte kukuřici. Doba vaření je zhruba 15 minut a potom stačí nechat nápoj stydnout. Po tuto dobu si můžete sníst kukuřici. Poté už stačí pouze vypití dané vody. Opět doporučujeme opakovat každý den.

Recept s černým bezem

Nevýhodou tohoto receptu je to, že ho lze vyzkoušet jenom v sezoně. Spočívá totiž v tom, že si vezmete hrst květů černého bezu, které necháte louhovat ve vlažné vodě po dobu 10 minut. Vody plně postačí 0,5 litru. V době, kdy je sezona doporučujeme také připravit si domácí bezinkovou šťávu. To proto, že následně můžete smíchat s vodou danou šťávu a docílíte tak velmi podobných účinků.

Recept s brusinkou

Tento recept je velmi podobný předchozímu. I tady vezmete hrst brusinek, které dáte do 0,5 litru vody. Povaříte zhruba 5 minut a potom necháte louhovat. Až vše vystydne, tak daný odvar vypijete. A i tady je možné najít určitou alternativu, a to v podobě brusinkové šťávy, kterou je možné mít v zásobě a potom ji jenom klasicky smíchat s vodou.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Je vaše tělo příliš kyselé? Může to ovlivnit mnoho procesů…

Jistě si ještě ze školy pamatujete, že se mnoho látek dělí na dvě skupiny. A to na kyseliny a zásady.…
ZDRAVÍ

Máte ve svém těle parazita? Toto je seznam 11 příznaků,…

Parazitické infekce jsou známé hlavně ze světa zvířat, kde není o parazity nijak velká nouze. To ale neznamená, že by…
ZDRAVÍ

Pozor na tyto pravidelné příznaky, které signalizují krevní sraženinu. V…

Krevní sraženiny jsou velkým zdravotním problémem. To proto, že jejich výskyt může doslova ohrožovat lidský život. To z toho důvodu, že…
ZDRAVÍ

Víte, že podle vaší stolice poznáte, jak jste zdraví? Zaměřte…

Mnoho lidí o své zdraví nijak výrazně nepečuje. Tím je myšleno jak to, že se lidé o své zdraví nijak…
ZDRAVÍ

Doktoři důrazně varují všechny rodiče. Pozor na to, aby vaše…

Děti rády sedí. To není nic výjimečného. Nutno ale říci, že velmi záleží na tom, jakou při sedu zaujmou pozici.…
ZDRAVÍ

Vyčistěte své tepny a podpořte své zdraví. Jak? Tímto přírodním…

Příroda je krásná, příroda je nevyzpytatelná, stejně jako musíme říci také to, že příroda je i velmi silná. A to…