Domů RECEPTY Čokoládová roláda s pudingem a piškoty: Rychlý dezert bez pečení, na který...

Čokoládová roláda s pudingem a piškoty: Rychlý dezert bez pečení, na který budete potřebovat jen základní suroviny, které máte doma!

Rychlé zákusky, které chutnají božsky a přitom stačí jen promíchat pár ingrediencí a dát je ztuhnout do chladu, jsou ty nejlepší a zpravidla i nejvíce zasytí. Ani tento recept nebude jiný, ale o něco výjimečnější. Roláda vypadá fantasticky a chutná jako hořký pudink. Zamilujete si ji po prvním ochutnání.

Co budete potřebovat?

  • 1 balíček dlouhých piškotů
  • 1 menší balíček rozinek
  • 2 balíčky čokoládového pudinku
  • 2 lžíce kakaa
  • 120 g másla
  • 100 g nasekaných vlašských ořechů
  • 4 PL krystalového cukru
  • 700 ml mléka

Jak na to?

Mléko si vylijte do hrnce, přidejte do něj na kostičky nakrájené máslo a cukr. Když se mléko ohřeje, přisypte do něj pudinkové prášky a kakao. Uvařte hustý pudink. Pokud se Vám pudink nezdá dost hustý, přidejte do něj ještě kakao a dobře ho v něm rozmíchejte.

Po uvaření do pudinku přidejte rozinky a oříšky. Dobře promíchejte.

Formu na srnčí hřbet nebo na chléb si vyložte pečícím papírem nebo ji mírně vymažte máslem. Vylijte do ní pudinkovou směs. Do ní opatrně vtlačte ještě několik dlouhých piškotů. Na závěr s nimi pokryjte celý vrch formy. Dejte formu do lednice na několik hodin a potom koláč z formy opatrně vyklopte na tác.

Přejeme dobrou chuť!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články