David Hampl
3 ledna, 2020

Mobilní telefony už dávno nejsou jenom zařízení, ze kterých se dá telefonovat a psát SMS. Dnes se jedná o pokročilé komunikátory, díky kterým se můžeme bavit a být v kontaktu s okolním světem. Současná mladá generace se bez nich doslova nemůže obejít. A tak začíná i příběh této dívky, která byla na svém telefonu také závislá. To se jí však stalo osudným.

Telefon i v posteli

Postel je určená k tomu, že v ní máme spát. Současná generace mladých lidí sice ulehne, ale stále má v ruce svůj mobilní telefon. A tato čtrnáctiletá dívka jménem Le Thi Xoan nebyla výjimkou. Po večerní hygieně sice ulehla do postele, ale spát rozhodně nešla. Každý den večer zírala i několik hodin do svého telefonu, dokud v podstatě neusnula únavou, spolu se svým telefonem v ruce.

Telefon měla i osudnou noc

Daný denní rituál byl stejný i v onu osudnou noc, kdy jí druhý den ráno matka našla bez známek života. Snažila se jí zachránit, ale nešlo to. Lékař nakonec musel konstatovat smrt. Jelikož bylo vše velmi podivné a Le Thi Xoan zdravou mladou dívkou, byla pochopitelně nařízena pitva, aby se zjistilo, proč vlastně mladá dívka zemřela. Když se rodina dívky informaci dozvěděla, byla v šoku.

Důvodem její smrti byl mobilní telefon

Co způsobilo, že dívka musela umřít? Byl to její mobilní telefon. Nezemřela však vyčerpáním – i když i takové případy se v poslední době objevují. Důvodem její smrti byl telefon na nabíječce, jejíž kabel byl vadný. Zemřela kvůli elektrickému proudu, který jí zastavil srdce. Pokud by s telefonem nespala, a měla ho na svém nočním stolku či na stole, k její smrti by pravděpodobně nedošlo.

Rodiče varují

Její rodiče se proto rozhodli varovat všechny mladé. Chtějí je upozornit na to, že jakmile je něco napájené elektřinou, neměli by to používat v posteli. Zvláště potom, pokud nemají jistotu, že je jejich nabíječka certifikovaná.

Sdílejte článek