David Hampl
3 ledna, 2020

Spánek je velmi důležitý, jelikož během něho tělo regeneruje a také čerpá energii. Bohužel žijeme v domě, kdy mnoho lidí spí nedostatečně, což se následně projevuje i na jejich zdraví, ale i na jejich chování. Řada lidí kvůli svým povinnostem pozdě usíná a brzy vstává, zatímco jiní zase trpí nespavostí, třeba kvůli stresu a dalším problémům.

A potom je tu ještě jeden problém. Špatná poloha při spánku, která také může způsobovat celou řadu problémů. Pokud je chcete minimalizovat, doporučujeme spát na boku, a to vždy na pravé levé. Proč? Důvodů je hned několik.

Eliminujete pálení žáhy

Pokud vás trápí pálení žáhy, můžete využít různé tablety nebo nápoje, stejně jako třeba jedlou sodu. Vhodnou pomocí však je také správná poloha při spánku. Jestliže víte, že by vám večeře mohla způsobovat problémy, lehněte si na levý bok a vše bude v pořádku. To vám garantujeme.

Zmírníte chrápání

Pokud chrápete hodně, může to obtěžovat nejenom ostatní členy vaší rodiny, ale může to vzbudit i vás samotné. A to výrazně naruší celkový průběh spánku. Pokud chcete chrápáni omezit, rozhodně si lehněte na levý bok. Bude se vám lépe dýchat a k chrápání vůbec nedojde. Konečně se vyspíte jak vy, tak i členové vaší domácnosti.

Podpoříte lymfu

Lymfatický systém je velmi důležitý, jelikož má celkově pozitivní vliv na látkovou výměnu v těle. Pokud má vše fungovat tak jak má, je třeba respektovat nejenom zásady správného životního stylu. je třeba i správně spát. A to na levém boku, čímž optimalizujete lymfu.

Zlepšíte zdraví svého srdce

Ano, i to dokáže tato poloha ovlivnit. Vše vychází ze zjištění Dr. Johna Douillarda který zkoumal vliv gravitace na průtok krve. A zjistil, že spaní na levém boku je pro lidské tělo mnohem lepší volbou. Krev do srdce totiž proudí snadněji. Ideální volba i pro toho, kdo má srdce slabé a nechce ho příliš namáhat.

Sdílejte článek